Trabzonspor-Beşiktaş Maçından Aklımda Kalanlar

1- Hakem: Aslında Beşiktaşlıların alışkın olduğu rezil bir yönetim gösterdi. Herkesin hemfikir olduğu net bir, bana göre ise üç penaltımızı vermedi. Kaleciye pas tanımına örnek olabilecek bir pozisyonu görmedi. Eyyamcı olsa, ilk devre Beşiktaş aleyhine verdiği kararlardan sonra, ikinci devre Gomez’in düşürülmesine penaltı vermesi gerekirdi. O yüzden bana göre, eyyamcılık değil tetikçilik yaptı.

2- Kale arkası hakemi: Görevleri, topların çizgiyi geçip geçmediğini görmek ve kaleye yakın ihlallerde hakemi uyarmak olan bu zat, tribündeki ninelerin görebileceği penaltı ve kaleciye pas pozisyonlarında öylece durdu. Pasoligi olmadan maç seyretti. Hatalı bayraklar kaldıran yan hakemler akla bile gelmedi sayesinde.

3- Şenol Güneş: Yine efsane bir basın toplantısı yaptı. Hakem için “onu futbolcularım kurtardı”, Beşiktaş’ı karalamaya çalışanlar için ise “herkesi kendileri gibi biliyorlar” diyerek dövmekten beter etti her ikisini de.

4- Mario Gomez: Kiralık katil yine iş başındaydı, en kritik anda en ktritik golü attı. Golde, önce öne sonra arkaya hareketlenerek santraforun pozisyon alması, sert kafasıyla da pozisyon bitirmesi konularında ders verdi. Takımın silahı çok ama Gomez ağır silah.

5- Quaresma: İyi oynamaya, faydalı olmaya devam ediyor. Yine harika bir ortayla santrafora gol attırdı.

6- Oğuzhan Özyakup: Sakatlığına rağmen sahaya çıkarak sorumluluk alması da olumluydu, takım öne geçince oyundan çıkması da.

7- Jose Sosa: Aralık ayından beri klasını konuşturuyor, gol atıyor, asist yapıyor. Bu maçta gol ve asist yapmasa da iki golde de var, takım için çok önemli oyuncu.

8- Kerim Frei: En başından beri karşı olduğum bir oyuncuydu, ancak artık takıma katkı vermeye başladı, ikinci golde harika bir asist yapması bir tarafa, bu asisti kadro mücadelesinde rakibi olan Olcay’a yapması da çok güzel.

9- Olcay Şahan: Nihayet şanssızlığını kırdı, fişi çeken golü attı. En iyi yaptığı şeyi yaptı, doğru yerde bulundu.

10- Necip Uysal: Başından beri karşı olduğum bir oyuncu daha. Sanırım gerçek rolü bulundu, hiçbir zaman onbir oyuncusu olmadan neresi eksik kalırsa orayı tamamlamak. Rakip fazla zorlayamasa da harika görev yaptı.

11- Dusko Tosic: Bu sezon takıma en az katkı veren futbolculardan, ancak ligin ikinci devresinde iki kez ihtiyaç duyuldu, ikisinde de işi gördü. Önceleri yedek stoperleri oynattığımızda hep kazık yiyorduk.

12- Tolgay Arslan: Ağır sakatlıktan sonra nasıl dönecek diye beklediğimiz ve en eksik olduğumuz bölgede oynayan oyuncu. Oyuna rakibin direnci kırıldıktan sonra girdi belki ama güven verdi, ben burada oynarım dedi bana göre.

13- Kaleye top gelmeden oynanan bir devre: Tolga Zengin sakatlanarak çıkıp, yerine Günay Güvenç girince tedirgin olduk biraz. Ancak sadece bir kornerde çıkıp topu alırken gördük kaleciyi. Bir devre boyunca kalemize top getirmeden, Trabzon deplasmanında oynamak az iş değil.

 

İlker Pırlant / @ilkerpirlant

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.