“SAVAŞ”

Aynı filmin tekrar tekrar izlettirildiği bir sistemin içerisindeyiz. Bizim zamanımızda diye anlatmaya falan gerek yok, yirmi yaşındaki delikanlı da elli yaşındaki adam kadar tecrübeli oldu neredeyse.

Genci yaşlısı tüm Beşiktaşlılar, takımın tartışmasız Türkiye’nin en iyisi olduğu belliyken “ikinci yarı operasyon başlar” diyordu, beklenen operasyon başladı gibi görülüyor.

Burada Beşiktaş’ın nasıl doğrandığı ile ilgili ağıt yakacak değilim. Herkesin bildiği şeyleri tekrarlamanın anlamı yok, doğru olan ne yapılması gerektiğini ve daha da önemlisi nelerin hiç yapılmaması gerektiğini konuşmak.

Şunu anlamalıyız, abartısız “savaş” şartlarından geçiyoruz. Rakibimiz basit şark kurnazlıklarıyla üzerimizde baskı kurmaya çalışıyor. Yüz binlerce dört yıldızlı formayı mağazalarına gönderildiğine dair haber bile çıkarttırdılar.

Bu “savaş” ortamında; yönetim şunu dedi, futbolcu şöyle oynadı, hoca yanlış kadro kurdu gibi normal zaman eleştirileri sadece haramilerin işine yarar. 

Onların geleneğinde hep bir fazlasını istemek var, bu kadarı da ayıp olur falan demezler her harami gibi. O yüzden bizim içe dönük yaptığımız her eleştiri, “gördünüz mü? olan biten bir şey yok, kendi hatalarından kaybettiler” deme şansı verir onlara. 101. yılda olanları da “santraforumuzu satmamıza” bağlamışlardı.

Bence şimdiye kadar kulübe gelmiş en iyi hocayla çalışıyoruz. Kazandığımız tüm şampiyonluklarda olduğu gibi geçmiş sezonlardan birikerek gelen, her yönüyle iyi bir futbolcu kadromuz oluştu. Hataları ve eksikleri olduğunu benim de sıklıkla dile getirdiğim, ancak güzel şeyler de yapan ve iyi niyetine inandığım bir de yönetimimiz var.

Beşiktaş camiasının ortaya sürdüğü unsurlar bunlar, değiştiremeyiz. Şampiyonluk mücadelesi devam ettiği sürece kayıtsız şartsız desteklemekten başka şansımız da yok. 

Yönetimin ve hocanın bu düzene karşı yaptığı her çıkışın arkasında olmalı, daha fazlası için yüreklendirmeliyiz. Camialarının arkalarında olduğunu bilmek onlara da güç verir.

Ben kendi adıma, bu “savaş” günlerinde, kulübün hiçbir unsuruna karşı kesinlikle olumsuz tavır ve söylemde bulunmadan, sadece haramilerin yaptıklarını gündemde tutmaya çalışacağım. Tüm Beşiktaşlılara önerim de budur.


İlker Pırlant / @ilkerpirlant

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.