Bu Bir “Muhalefete Muhalefet” Yazısı Değildir

Kulüpte 3 gün çalışan Önder Özen’in, ayrıldıktan sonra bizim camia ile yaptığı en çarpıcı tespit “çabuk dağılıyorlar” oldu ve ne yazık ki haklıydı.

Beşiktaşlı olanların komple aynı psikolojide olması mümkün değil ama yıllarca yaşananlar içimize işlemiş herhalde ki hemen olumsuz havaya bürünüveriyoruz. Bunun bir zararı oyuncuları kötü etkilemekse, çok daha büyüğü çevrilen dolapları gözden uzaklaştırması.

Bu defomuzun verdiği zararı azaltmak için, Beşiktaş sevgisi karşılıksız olanlarla konuşuruz, tartışırız. İkna olmasak da anlarız birbirimizi.

Sorun karşılıksız sevmeyenlerde. Onlarla anlaşma şansımız yok, kurularak geliyorlar çünkü. Yönetime, takıma, hocaya sallamayı meslek edinmişler. Meslek edinmeyi deyim olarak değil, gerçek anlamında kullandım.

Karşılıksız sevmeyenler, sesini duyurabilen insanlar üstelik. Bu yüzden çabuk dağılma durumumuza en çok bunların olumsuz etkisi oluyor. Kimisi gazeteci, anlı şanlı gazetelerde yazıyor; kimisi adı Beşiktaş sembollerinden alınmış internet sitelerinde çalışıyor. Bir de genel kurul üyesi olup kendini doğruluk savaşçısı muhalif ilan edenler var.

Bunların yazdıklarını okuyunca ya MOSSAD’dan daha geniş bir istihbarat ağına sahip ya insan beyni okumayı çözmüş ya da “Bu kesin askerden geldikten sonra Beşiktaşlı olmuş” hissine kapılıyorum. Yani bence, doğruluk da eksik Beşiktaşlılık da.

Hayatı boyunca muhalif olan, muhalefetin söz söyleme hakkını kutsal sayan ve çoğu konuda mevcut yönetime de karşı olan beni bile, muhalefet kisvesi altında yaptıklarıyla tiksindirdiler.

Muhalefet demişken; daha önce çok olumlu bakmasam da “takım şampiyonluğa gidiyor, bu dönemde adaylıktan söz etmem.” diyen Serdal Adalı gibi, yine birçoğuna katılmasam da fikirleriyle faydalı olduğuna inandığım Rüzgar Sağnak gibi isimleri diğerlerinden ayırdığımı özellikle belirtmek isterim.

Yazdıklarımı okuyunca “Bu da mı muhalefete muhalefet ediyor?” diyenler olabilir. Ancak durum şu, Beşiktaş’a zarar vermemenin herşeyin üstünde olduğuna inanıyor ve tüm samimi muhaliflere Serdal Adalı çizgisini öneriyorum.

 

İlker Pırlant / @ilkerpirlant

Bu Bir “Muhalefete Muhalefet” Yazısı Değildir” hakkında 1 yorum var

  1. Halil İbrahim YÜCE
    Halil İbrahim YÜCE on

    Ellerine sağlık İlker abi süper bir yazı, çok güzel bir noktaya değinmişsin. Boş muhalefet yapan insanların ben iyi niyetli olduklarını düşünmüyorum ki olsalardı bu zamanlarda sayın Serdal Adalı`nın yaptığını yapardılar.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.