Beşiktaş-Antalyaspor Maçından Aklımda Kalanlar

Şampiyonluk yolunda çok önemli bir üç puan daha. Tek kaybımız, Quaresma’nın cezalı duruma düşmesi. Ona da birikmiş sarı kartları sıfırladı diye olumlu tarafından bakabiliriz.

Değişmeyen konu, başımızın belası hakem. İki penaltımız yine çöpe gitti. Rakipler bize her şekilde penaltı yapmaya ve hakemler inatla vermemeye devam ediyor. Kendilerine penaltı verilince pasta keseceğini söyleyen rakip takımın hocasını düşününce, bizim ne kesmemiz gerekir acaba?

Fenerbahçe Avrupa Liginden elenince, orada kendilerine yapılan hakem hatalarından, Türkiye içindeki maçlar için fayda sağlamaya soyundular. Maç sonu basın toplantısında, anlamsız şekilde 5 ay önceki Beşiktaş maçını soran bir gazeteci (!) ve bu soruya can simidi gibi sarılarak 10 dakika o maçı anlatan Pereira. Kendi ülkesinin takımı için iki kelimelik tebrik twiti atan Quaresma için Fenerbahçe resmi sitesinden hain suçlaması.

Genlerine işlemiş bu numaraları yapıyorlar, Beşiktaşlılar da yutmuyor dile getiriyor ellerinden geldiğince. Ancak elinde düdük-bayrak taşıyanlar korkusuzca (!) işlerini yapmaya devam ediyorlar. Oyuncularımız da herşeyin farkında, en acımasız kararda dahi seslerini çıkarmıyorlar, biliyorlar ki oyundan atılmaları için bahane aranıyor.

Maç içinde futbol için en güzel hareket golümüz tabii ki. İki usta, usta işi bir gol çıkardılar. Atağın başlamasından bitirilişine kadar, toplu-topsuz her anıyla mükemmel bir gol. Oğuzhan ve özellikle Sosa, hem oyuna hem skora katkı vermeye devam ediyorlar. Önlerinde de Gomez olunca, diğer takımlara göre en büyük farkımız ortaya çıkıyor.

Kadro için bende şüphe uyandıran tek konu, yoklukta harika iş çıkaran Necip’in kalıcı stoper olma yolunda ilerlemesi. Gerçi, yerine oynadığı Alexis’in performansı da pek parlak sayılmaz ama yine de soru işareti bence. Bu konu için son sözüm, Şenol Hoca bilir doğrusunu.

Takımın oyunu için çok iyiydi diyemeyiz. Fakat olağanüstü bir zamanda, 13 günde 4. maçlarını oynadıklarını ve hakem faktörünü düşünürsek, üzerine de tamamını kazandıklarını eklersek, haklarını teslim etmek zorundayız.

Hakemle başladığım yazıyı hakemle bitireyim. Son dakikada kale önündeki pozisyonda alakasız bir ofsayt bayrağı kaldıran yan hakemin, “belki gol olur da Beşiktaş’ın puan kaybetmesine biz sebep olmuş oluruz” vicdani yükünden korktuğu için o bayrağı kaldırdığını düşünüyorum.  O kadar da vicdanları kalmamış mıdır?

 

İlker Pırlant / @ilkerpirlant

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.