Sen Kimin Adamısın?

Not: Lütfen yazıyı okumadan önce yukarıdaki videoyu izleyiniz.

Görünen lüzum üzerine ;

Bir Beşiktaş Taraftarı olarak daha iyisini, daha güzelini ve daha profesyonel bir bakış açısını talep etmek hakkımızdır diye düşünürüm hep. Bu hakkı da, kişisel tatmin için değil, hep ” Beşiktaş için daha iyi nasıl olur, şöyle yapsak daha güzele nasıl ulaşırız, böyle olsa daha mı iyi olur?” şeklinde ifade etmeye, özen göstermeye çalışırım.

Beşiktaş bizim için sadece bir takımdan ibaret değil. Hayatımızın bir parçası, hatta her şeyimiz…

Beşiktaş’ın başarısı ile hayata tutunmaya çalışan insanlarız biz. Kara kartal hep en iyisine layık diye, hep en iyisi olsun diye kendimizce uğraşıyoruz, didiniyoruz ancak çoğu zaman eleştiriye ve iyiye doğru olan yolda ”fikirlere” tahammülümüz yok!

Kartal Yuvası ve Sponsorumuz olan Adidas firması ile alakalı sorunları görüp bunları dile getirdiğimizde hemen bir yafta yapıştırılmaya çalışılıyor mesela. “Siz kimin adamısınız” cümlesinin öznesinde, bir o duvara bir bu duvara çarpılıyoruz.

Hadi Adidas firması ile bir anlaşma imzalamışız ve bazı yazılı maddeler elimizi kolumuzu bağlıyor, bunu anlarım ama bundan sonra yapılacak anlaşma için, Beşiktaş için, daha iyisini, daha faydalısını talep etmek neden suç ?

Görünen o ki Adidas;  ”Biz paramızı verdik kardeşim, antlaşma da bu, işinize gelirse, alın Formalarınız da bunlar” yolunda ilerler iken (benim hissettiğim bu) Lansmanmış, taraftarın yüreğine dokunacak reklammış falan bunlar hikaye kafasında iken, kusura bakmayın ama ben mutlu olamam.

En çok parayı bunlar veriyor, başka veren yok diyorsak zaten işimiz yaş. Çözüm; bizim kendi şartnamemizi oluşturup, şartlarımız bunlar diye ihaleye çıkıp, sadece en çok parayı vereni değil, ruhumuza dokunanı da tercih edebilir duruma gelmemiz.

Kartal Yuvasına gelirsek maalesef çok şey var yazılacak. Sadece kartalyuvasi.com.tr `ye bakmak bile nasıl kötü yönetildiğinin kanıtı. Sipariş vermek zor, ürün çeşitliliği az, teslimat desen kağnı hızında… Akıllı telefonların bu kadar çok kullanıldığı ortamda satışları yüzde yüz etkileyebilecek bir platform kuramıyoruz ! Tamam ardı ardına mağazalar açıyoruz bir büyümemiz var ama ciro-kar bağlamında neredeyiz ? Şampiyonluk Gaziantepspor maçında belli olmuşken, Kartal Yuvası mağazalarında üç yıldızlı ürünleri neden göremiyoruz ? Neden zamanında bazı şeyleri beceremiyoruz? Pepe geldiğinde neden üzerinde yeni Formamız olmuyor da, kolilerin içinde yeni sezon formalarımızı görüyoruz ?

Son olarak,taraftarımızın adeta markalaştırdığı tişörtünü neden taraftarımızı içine katacak, onlara kıymet verdiğimizi gösterecek bir tasarım yarışması şeklinde yapıp Resmi sitemizde açılan bir Anket ile onurlandırmıyoruz ? Ben yaptım oldular ile Dünya kulübü olamayız, farkındasınız değil mi ?

Peki neden her yapıcı eleştiriye gelen cevaplar böyle tarafgir ve illa birinin yancısı olmamız üzerine? Neden bu işin bir ortası yok? Neden illa ya yıkmak yada yakmak zorundayız? Neden fikirler üzerinden tartışamıyoruz? Neden bana gelen ”katılmıyorum” cevapları hep nefret ve illa birinin tarafında olmak üzerine?

-Sen kimin adamısın kardeşim? Hiç bir şeyi de beğenmiyorsunuz be! Yönetim daha ne yapsın sus! Ben alıp giyeceğim, sen giyme kardeşim!!

Biz biz olalım ve Beşiktaş’ımız için daha iyisini ve güzelini talep edelim. Hep Beşiktaş’ımız nasıl daha ileriye ve güzele gider, bunun peşine düşelim. Yok eğer, fikir üretmek ve yapıcı eleştiriye tahammül etmek suçsa, ben SUÇLUYUM kardeşim. Bütün suçu üstüme alıyorum…

 

Beşiktaş Iğdır

Sen Kimin Adamısın?” için 2 yorum var

  1. Avatar
  2. Avatar
    Bilal on

    Umarım başkan okurda cevap verir.Birileri ulaştırsın.Bu yönetim bataktan çıkardıysa yine bu yönetim sorunları çözebilir.Umutlanıyorum aynı düşünceye sahip insanlar gördükçe. Iğdır’a selam… 🙂

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.