Dejavu

Evsiz barksız kalmışız, Kaptanımız Tolga Zengin’in dediği gibi; sadece adı güzel olan Atatürk Olimpiyat Stadında oynamaya elimiz mahkum bırakılmış… Dere tepeleri aşıp Beşiktaş’ımızın peşinden koşuyoruz.

Bir G.Saray maçı. Çoluk-çocuk, cümbür-cemaat; gümbür gümbür giden takımımızı desteklemeye, onunla buluşmaya gelmişiz. Stadın ful çekeceği aşikar. Takım evden uzakta ya, yalnız bırakmak olmaz fakat nereden bilelim elli tane fırıldak döneceğini… güvenlik önlemleri yetersiz, maçtan önce turnikeler kırılmış, Beşiktaş’ın içine bir grup hain sızmış.

Maçın bitmesine dakikalar varken bir serbest vuruş kazanmışken ve gol şansımız devam ediyorken bir grup kendini bilmez taraftar sahaya atlıyor! Kimse ne olduğunu tam olarak kavrayamamışken bunlara ne dur diyen var ne de engelleyen. Sonrası malum toplum psikolojisi devreye giriyor. Gözlerim kan çanağı, iki elimin arasına aldığım başım, yanımda eşim, kucağımda kızım ile öylece olanları izliyorum. Yapmayın oğlum, yazık bu takıma diye diye yaratılan kaosu ve Beşiktaş’ın başına örülen çorabı bir film gibi izliyorum…

Çok zorumuza gidiyor ama hiçbir şey yapamıyoruz. Adeta Beşiktaş gözümüzün önünde katlediliyor ve biz öylece çaresizce izlemek zorunda bırakılıyoruz… aradan 4 yıl geçti. Acısıyla tatlısıyla Beşiktaş’ımızın peşinden koşmaya devam ediyoruz. Derken süper kupa maçı geliyor… Dejavu yaşarcasına önce yollarda eli bıçaklı taraftarlar Beşiktaş otobüslerini taşlıyor, maçtan önce turnikeler bozuluyor, arama ve güvenlik sıfır hemen aklıma o maç geliyor. Ulan diyorum acaba bu maçta yine bi operasyon mu olacak acaba ???

Çok şükür ki Büyük Beşiktaş Taraftarının ezici bir çoğunluğu bu tahriklere ve oyunlara gelmiyor. Rakip takımın taraftarları Konyaspor yönetimimin elden bedavaya dağıttığı biletlerle, ücretsiz ulaşım araçları ile tribünlere bıçaklarla giriyor, hatta birini de sahaya futbolcumuza sallıyor. Sonra yetmiyor sahaya dalma girişimleri. Polisleri ve güvenlikçileri darp ediyorlar. Hakem desen tescilli operasyon hakemi…

Türkiye büyük bir uçurumun kenarından döndü farkında mısınız ? Eğer Beşiktaş Taraftarları sukunetini korumasaydı şu anda olacakları düşünemiyorum… Biz kaybedilen kupaya üzüleceğimize, sahadan canını sağ salim kurtaran takımımıza seviniyoruz.

Sonrası mı yine üstü örtülmeye çalışılan bir yanlışlar silsilesi, utanmadan sıkılmadan atılan iftiralar… Konyaspor yönetimi tarafından Samsun’a getirilen bedavacılar ve sporu yönetenler, Beşiktaş taraftarına kurban olsun.

Susuyorsak Asaletimizden…

 

Beşiktaş Iğdır

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.