Ne Yapardı?

Geçen Cuma’dan beri yaşananları görünce, ne kadar balık hafızalı olduğumuzu, Beşiktaş’a yapılan haksızlıkları hepimize tekrar tekrar hatırlatacak koca bir anıtı Beşiktaş meydanına dikmenin hiç de fena fikir olmadığını ciddi ciddi düşünmedim desem yalan olur…

Altına da Lewis Namier’ın şu sözünü yazsak bence çok yakışır;

GEÇMİŞİ HAYAL ET,

GELECEĞİ HATIRLA

Bu aralar bizim geleceği düşünüp umutlanmamız, Fante kelimeleri ile maalesef önümüzdeki mevcut ilk maça kadar sürse de, her döndüğünde kurumlar tarafından ”Hoş geldin paşam” denilmiş, hemen her talebi ”Başım üstüne” tarzında kabul görmüş eski Türkiye Futbol Direktörünün, 9 yılında 7 şampiyonluk kazanmış Terim’in, sahada adam kovalamaca oynayan takımını ve tüm teknik heyetini aklamak için yaptıkları, geçmişte olanları da gözümüzün önüne getiriyor mu?

Kişinin yaptıkları yapacaklarının teminatı mıdır mesela? Kazanmak için daha ne kadar ileri gidebilir insan?

Gerçek nedenin açıkça 5 maçtır kazanamamanın olduğu bariz iken, hırs ile bütün ülke futbolunu yangın yerine çevirme çabalarını görüp de geleceği hatırlamamak mümkün müdür?

Peki, Şenol Hoca geldiği günden beri şahsına ve camiasına yapılanlar, Beşiktaş’ın başına gelenler, bu zihniyetin başına gelse, gelebilse, ne olurdu diye de düşünmeden edememem normal midir? 

Lig mi kapatılır idi acaba? Yusuf Namoğlu sürgüne mi yollanır idi? 1 Milyon Twit atıp,istifa diyen Beşiktaş taraftarı kaale alınmadı ama,Terim’in tek kelimesi yeterli mi olur idi?

Dün ”Herkes den daha iyi tanırım, neyi ne zaman yaptıklarını bilirim” diyen Terim, bu kurulların nasıl gideceğini de biliyor mudur?

Buradan yola çıkarak,aşağıdaki olayları kronolojik olarak değil de, aklıma gelenler ve Twitter’da Beşiktaş sevdalılarının yazdıklarından ayıklayıp, bir şekilde derlemek istedim..

Geleceği hatırlamak,Geçmişi hiç unutmamak için…

Bir ihtimal, belki yaptıklarından utanan da olur diye… Belki…

Daha fazlası zihnine düşenleri de saygı ile karşılıyorum.Mutlaka atladığım olacaktır. Onları da hayali anıtın altındaki ”Unutma, Unutturma Defterine” not olarak düşeriz elbet…

13 MAYIS 2016 /ŞAMPİYONLUĞA 2 HAFTA KALA..DOPİNG BASKINI

”Şampiyonluk yolunda son 2 haftaya giren Beşiktaş‘ın, Osmanlıspor maçı hazırlıkları kapsamında gerçekleştirdiği antrenmanda süpriz bir gelişme yaşandı. Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri, bugün akşam saatlerinde Beşiktaş Nevzat Demir Tesisleri‘ne gelerek futbolcuları doping testinden geçireceklerini söyledi.”

Daha evvel bu aşamada örneği görülmemiş DOPİNG BASKINI sonunda kurul üyeleri istifa etse de işin neden yapıldığı anlaşılmamış (!) ”Demirören küplere bindi’‘ tarzı manşetler ile sulandırılmış, ”Doping Şoku” manşetleri ile ilginin buraya çekilmesi için uğraşılmış, ”Keşke ufak bir şey yakalasak da hevesleri kursaklarında kalsa” hissiyatları her açıklamalarında, her yazılarında, Beşiktaş taraftarı tarafından hissedilmiş ucube zamanlar…

Terim, Şenol Güneş’in yerinde olsa ne yapardı acaba?

STAT MACERASI /SÖZDE EZELİ RAKİP, EBEDİ KOMŞULAR /TARİHİ ESER ÇIKTI KAPATIN FERYATLARI..

”Yıkıp Park Yapalım” pankartlarına, ”Tarihi eser çıktı, durdurun” diyenlere, ”2 cm yüksek deyip, 2 hafta kapatanlara”, birden bire %100 zamlanan Olimpiyat stadına şaşırıp, salon bulamayan Hentbol takımını hiç detaylandırmaya gerek yok sanırım da kapı kapı dolaşan yönetim kuruluna ”En azından 2-3 maçı dönüşümlü oynayalım” formülüne evet deyip, son anda kıvıran camiayı, en baştan suratımıza kapıyı kapatanları, unutmak mümkün mü?

Beşiktaş sözde komşularında 1 maç dahi oynamadı!!! Yazı ile Bir maç!!

Sürgünde sezonlar, her haksızlıkta ”Susun ağlamayın” diyen memleketin sayısı çok olan kibirli diğer takım taraftarları, GS maçında sahaya dalanların kim olduğunu araştırmak yerine göbek atıp, ”Barbar Beşiktaş” nidaları ile şampiyonluk kutlayan ”Ebedi Dostlar” (!)

Terim’in başına gelse ne yapardı acaba?

2015 /GÜNEŞ…/YİNE SÜRGÜN…

Ego dağlarını çok seven medyamız tarafından ‘‘Köylü” diye dalga geçilen hocamızın geldiği sezon…

80 milyon avroluk, tarihinin en pahalı FB kadrosunu stadı olmadan deviren ”Öğretmen Şenol’un” destan yazdığı zamanlar..

Tehlikesiz görülen Beşiktaş’ın ”Sempatiklikten’‘ ”Hedef” haline geleceği sezonların ilki..

Göçebe ama gık demeyen Beşiktaş taraftarının en gururlu sezonlarından biri…

Sana mütevazı bir kadro kurup, göçebe gibi orada burada maç yaptıracağız, 80 milyon harcayıp kadro kurmuş takıma da her türlü medya desteğini vereceğiz deseler idi sayın Terim’e, ne yapardı acaba?

80 MİLYON AVRO’NUN İNTİKAMI..

İntikam diye yanıp tutuşan rakip başkanın, tam tabiri ile her şeyi ile saldırmaya başladığı, her haftasında ayrı rezillikler olan, belki de 20 sene sonra Tarihe ”Kara Sezon” diye geçecek sezon!!

-Milli takımda yaşananlar, prim tartışmaları,Terim’in öğrencisi Arda ile kavgaları, sonunda ”Kebapçı olayı” ve son değil başlangıç !!! En azından Beşiktaş ve Şenol Hoca için;

-1905 Tl’lik sözleşme, bolca alkış, ertesi gün SPK uyarısı ile bildirilen yeni ”Doğru sözleşme!” Araştıran? Maliye nerede idi acaba?

-Daha sezon başlamadan Lucescu ile anlaşılmasına rağmen kamuoyu önününe atılan Şenol Güneş ve renkli kamuoyu tarafından ”Vatan Haini” gibi ciddi bir yafta ile sezona başlamak zorunda kalan Şenol Güneş Hoca!!!

-Ülke puanı, güzel oyun diye kendini yırtan, Şampiyonlar Liginde tarihi bir başarı yakalayan Şenol Hocanın fikstür ile alakalı ”Haklı” taleplerine verilen el cevap ;

Alışacaksın kardeşimm… Sus Konuşma’

-”Güzel Oyun” feryatlarının karşılığı ;  3 FB maçında yapılan 65 faul!! Türlü kepazelikler,sonunda fiziki ve ruhi Linç!!! Medyanın acımadan vurması, adı Tiyatrocu’ya çıkarılan yine Şenol Güneş Hoca!!!

-70 cm ile verilmeyen golleri, dayak yiyen oyuncuları, ceza alsın diye ”Milat, Örnek Olsun, VURUN” diye feryat ettirilen medya, gece yarısı madde uyduran TFF ve kendi evinde Beşiktaş taraftarına türlü rezillikler ile malum yerlerini gösteren rakibinin çeşitli oyuncularını seyir edip alkışlayan kamuoyu!!!

-Her derbi maçından önce, en önemli oyuncusu cezalı duruma düşürülen Şenol Hoca…

-Her önemli Şampiyonlar ligi maçından evvel Beşiktaş oyuncularını sevk edip, ceza yağdıran kurullar, görülmemiş şekilde Adliyeye çekilen Caner, Talisca..

-Şampiyonun belirleneceği GS maçından 3 gün evvel ”Kupa maçına çıkacaksın” dayatması ile istifa edecek duruma getirilen Beşiktaş Başkanı ve Şenol Güneş Hoca…

Beraber stat açtıkları, Türkiye’nin en isimli üç teknik direktörünün ikisinin, Denizli ve Terim’in, Güneş’e yarım ağızla verdiği ”Geçmiş Olsun” demeçleri..

”Türk Hocaların hep yanında olmuş, sendika diye kendini yırtmış Şenol Güneş gibi bir efsanenin, hepsini geçtim 70 yaşına dayanmış bir insana saygı göstermek yerine, ellerini Şampiyonluk geliyor diye avuşturan ”Hep bana” kültürü ve onu yaratanlar!

İsime gerek var mı?

Terim ne yapardı diye sormaya gerek var mı peki? Terim bunlar olur iken güle güle şampiyonluk kutluyor idi!!!

HİÇ KİMSE, HİÇ BİR MEDYA MENSUBU, HİÇBİR YAZAR, HİÇBİR YORUMCU, HİÇBİR SPORCU, HİÇBİR TEKNİK DİREKTÖR, KENDİSİNİ BEŞİKTAŞ İLE ÖZDEŞLEŞTİRMİŞ İSİMLER DE DAHİL OLMAK ÜZERE, HİÇ BİR ALLAHIN KULU ÇIKIP DA;

YETER BU KADAR KEPAZELİK, NE OLUYOR YAHU? DEMEDİ, DİYEMEDİ….

Yine başına bunlar getirilen, ruh hali dağıtılmış Şenol Hocanın;

– Milyonlar arkamda, sabrımızı sınamayın diye tehdit ettiğini

-MHK istifa etsin,

-Fırat bizi Tahrik etti dediğini

-Aziz Yıldırım Vizyonu bu mu imiş?

-Sevk değil, Zevk ettiler dediğini

-Fikstürü biz ayarladık, aman ses etmeyin diye uyarı yaptığını

-GS’nin Alanya maçı benzeri bir pozisyon ile şampiyon yapıldığını

Yine Beşiktaş-GS Şampiyonluk MAçında Medel’in ağzının ortasına dirseği çakıp kırmızı görmemiş (Hakem Fırat Aydınus idi!) yine dün sevkten kurtarılmış Belhanda gibi bir oyuncuyu savunduğunu

-Sürekli yönetiminden, oyuncularından şikayet edip, kamuoyu önüne attığını

-Alenen, kollayın bizi diye ortalığı yangın yerine çevirdiğini

HAYAL EDEBİLİYOR MUSUNUZ?

Ben edemiyorum…

Bu aralar hocalığı tartışılsa da, Şenol Güneş’in İNSANLIĞINI, ADAMLIĞINI tartışmayı ben hayal falan edemiyorum…

Ama şunu iyi biliyorum, bize verilen gaz ile çoktan biletini kesmiş, kulübün kapısına da kilidi vurmuş idik..

HEP Mİ KÖTÜLER?…

Demirkol’un bu aralar diyebildiği gibi ;

‘Biri 19, diğeri 21 şampiyonluk almış ama hep en mağdur onlar” cümlesinin sahiplerinden daha neler göreceğiz sizce?

Başarı gelsin de, dünya yansın bana ne” felsefesinin mucitlerinden, daha ne kadar ”Adalet” kelimesini duyacağız?

Daha ne kadar onların tarafında olmayanlara ”Çamur” atılacak?

Daha ne kadar bunlara ‘‘Çok olup, sesi daha çok çıkanlar’‘ tarafından alkış tutulacak?

Kendilerini aklamak için Beşiktaş’ı daha ne kadar kirli cümlelerinde kullanıp, kirli ağızlarına alacaklar?

Bunlar daha ne kadar yanlarına kalacak sizce?

87-93-97-2018 de çalınanlar, Rasim Kara’nın, Seba’nın ahları ne olacak?

Kalabalık olanın, daha çok feryat edenin değil, haklı olanın alkışlandığı günler ne zaman gelecek?

Allah Beşiktaşlılara sabır versin… Umarım hep kötüler kazanmaz…

 

Cem Göncü

 

Ne Yapardı?” için 2 yorum var

  1. Avatar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.