MKE Ankaragücü 1-4 Beşiktaş

DİRENÇ…

Sanırım gecenin rakamları 41 ve 7.4 

Takımın bu sezon başından beri ”kazandığı ikili mücadelede” en yüksek rakamı yakaladık bu gece.

Sezon başından beri hayalet gibi gezen orta sahamızın yerine dirençli, dönen topları kovalayan, mücadele etmeye çıkmış oyuncularımız vardı sahada..

İnce işleri Adem’e bırakan, sahaya enerji koyan, nerede ise 14  saniyelere çıkmış topu geri kazanma süremizi tekrar 7 saniyelere düşürebilen direncimiz  ve enerjimiz maçı koparmaya yetti de arttı…

Özlemişiz..

ATİBA-DORUKHAN

10 ikili mücadeleden galip çıkma ve 6 top kapma. Üstüne %81.8 ile pasları doğru yerlere ulaştırma oranı…

Evet Dorukhan’dan bahsediyorum. Genk maçından sonra Atiba ile yakaladığı uyumu sürdüren Dorukhan’dan.

Türkiye’nin en iyi kadrosu denilen Beşiktaş orta sahasına getirdiği enerji bile yetti 96’lı Dorukhan’ın. Her atlet orta sahaya yenilen, hesapta rüya kadronun orta sahasına biraz enerji takviyesi bütün resmi değiştirdi. Atiba nefes aldı, 15 dakikalık nefesi ile Ozi bile golünü atıp moral kazandı..

Bugün ahlar vahlar olmayacak diye yazıya başladım ama takımın çökmüş orta sahasını sezon başında göremeyen yönetimimize yine selam yollamadan edemeyeceğim. Kaçan balık çok çok büyük çünkü..

GÜVEN-MUSTAFA

99 doğumlu, Leverkusen altyapılı Güven, görünen o ki mevcutların içinde en iyi forvetimiz. Dikkat, mevcutların içinde diyorum çünkü kalite eksikliğimizi ve yaşlılığımızı gösteren en iyi gösterge de bu.

Güven’in sadece patlama gücü ve doğru yerlere koşuları bile Adem’in istediği alanların kendisine açılmasını sağladı. Mustafa’nın en ileriden başlayan presi, topu doğru zamanlarda saklaması da hem Güven’e hem de Adem’e nefes aldırdı.

Takım savunmasının koşmadan, yardımlaşmadan, ortaya enerji koymadan yapılamayacağının en güzel örneğini yaşadık bu akşam. Sezon başından beri hayalet gibi gezenlere yine selam olsun..

ADEM

Galiba olmayacak dediğimi eşek gibi itiraf ediyorum..

Beşiktaş’a lazım olan ve ”topla dripling ve adam eksiltme özelliği olan” özellikleri yok diye, hafta içi ”sola mı çekilse” diye kara kara düşünür iken, gerekli desteği orta sahadan aldığı, uzun zaman sonra ileride çoğalan takım arkadaşları ve koşu yoluna top isteyen forvet ile oynadığı ilk maçta, hünerlerini ve kalitesini gösterdi Adem.

Milli maçlardan aldığı moral ve takım boyumuzun kısaldığı anlarda hep etkili oldu maestro.

Belli ki onu oyuna sokmak için arkasını iyi kapatmalı, meşhur klişe ile blokları yakın tutmalı, başta enerjimizi ortaya koymalıyız.

108 km’lik frikiği, akıl dolu sakinliği ile bize umut verdi Adem bugün. Umarım sert bire bir savunmalara karşı da yılmadan devam eder. Gerçek bir lidere ve çilingire çok ama çok ihtiyacımız var.

Hoşgeldin Adem…

SONUÇ

Uçarız ve 10 yılımızı kurtardık diyecek kadar delirmedim. Rüya kadronun (!) sadece enerji ve ”doğru niyet” ile nasıl kıpırdandığını da yazmaya lüzum yok. Bunu demek hem Güven’e hem de Dorukhan’a büyük haksızlık olur sanırım. Bunca sorunun arasında tek maçla göğe çıkarmak nasıl yanlışsa, yine tek maç ile gömmek de bir o kadar kolay.

Haftaya GS maçına hangi kadro çıkarız bilemiyorum ama orta sahamızın eli belinde değil, hep ayakta kalması gerektiğini, forvetimizin patlama ve dripling gücünün elzem olduğunu, doğru taktik ve enerji ile Beşiktaş’ın yarışta kalacağını artık biliyorum..

Hocamızın maç sonunda dediğini de kulağıma küpe yapıyorum; (Bazı oyuncularımızda umarım küpe yaparlar)

İYİ NİYET ÖLÜMDEN BAŞKA HERŞEYİ YENER!

Galibiyetin tadını çıkarın… Bayağıdır özlemişiz…

 

Cem Göncü

 

MKE Ankaragücü 1-4 Beşiktaş” hakkında 1 yorum var

  1. Avatar
    harun on

    Gönlü Siyaz beyazdan yana olan tüm dostlara selam olsun İnşallah gençler geliyor gençler, hırs geliyor, enerji geliyor, umut geliyor arkadaşlık geliyor hocanın geçen hafta kendisine surat yapmış oğuzhanın bu hafta attığı golden sonra dolan gözleri bana akhisar deplasmanındaki serdar’ın gözyaşalarını hatırlattı inşallah devre arası birkaç doğru hamle ile sezon sonu yine süreceğiz motorları maviliklere İYİ NİYET ÖLÜMDEN BAŞKA HERŞEYİ YENER!

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.