Kasımpaşa-Beşiktaş Maç Öncesi

Son 9 maçta 6 mağlubiyet ile alıp, ilk yarıdaki direncinden çok şey kaybeden bir rakip ile karşılaşacak olsak da, milli ara ile takımını toparlamak isteyecek Rıza Hocanın  Beşiktaş maçını çıkış maçı olarak görmesi sürpriz değil, kaçınılmaz. Aralardan sonraki her maçın rakibe dinlenme fırsatı vermesi ortada iken oyunumuzun merkezi Atiba’nın Meksika ve Kanada seyahati yapması, Oğuzhan’ın Milli takımda süre alması bizi  nasıl etkileyecek, bunlar maçın kilit soruları.

Rıza Hocanın takımlarının sağlam defansif takımlara dönüşmesi, hocanın ligde tercih edilir hocaların arasına girmesinde ilk etken. Paşanın da oyun merkezi defans tandemleri Titi ve Omeruo. Bu ikili bozulduğundan beri 6 maç kaybettiler ancak Pazartesi günü ikisi de sahada olacak. Oyunlarının hücum lideri tahmin edildiği üzere Eren Derdiyok değil, 37 kilit pas, 5 Asist, 14 isabetli orta ile Tunay Torun ve rakip sahada 740 pas yapan Castro. Takıma döndükten sonra eski formundan uzak gözüken Scarione ise 24 isabetli şut ile şut liderleri. Scarione nin yokluğu Paşaya net gol pozisyonlarını gol yapma sıralamasında 16.sıraya düşürse de 2 hafta dinlenmiş bu oyuncuya dikkat etmek önemli. Toplamda 31 gol atmış bir takım için önde sıkıntılı, arkada daha güvenli demek yanlış olmaz.

İlk maçtaki yüksek gol yüzdelerini yakalayamamaları ilk umudumuz olsa da, yine orta sahada kalabalık ve sert,Tunay ile hızlı çıkacak,duran toplara Scarione ile plan yapmış bir takım göreceğiz.Kendini bol bol yere atmayı seven A.Büyük,fırsatçı Eren,Atiba ile birebir oynayacağını tahmin ettiğim Castro, diğer dikkat edilmesi gereken oyuncular.

Şampiyonluğa giden bir takıma maç önü yapmak inanın çok zor. ”Kim gelirse gelsin”yenmek zorunda olduğun, ”öyle yada böyle” alman gereken maçlar bunlar. Hiç bir mazeretin kabul görmeyeceği, çok kötü bir gününde olsan dahi maestro Sosa’ya, bitirici Gomez’e ya da tek bir gol ile fişi çekmen gerekebilecek maçlar. Tek maçlık kahramanlara, gerçek liderlere ihtiyacımız olacak anlar ve zamanlar geldi  çattı.

Necip-Eren eşleşmesi nasıl sonuç verir ya da Alexis ilk 11 başlamalı mı, Tolgay artık beklediğimiz skor ve orta saha katkısını verebilecek mi dışında aklımda hiç bir soru yok. Fişi çekecek yer yine ön alanımız ve pres gücümüz. Geri dönen topları alacak Atiba ve bunları doğru yerlere atacak Oğuzhan yine kilit isimlerimiz. Esas gücümüz ise şampiyonluğun vereceği coşku ve istek.

Deplasman tribününde kısmet ise yerimizi alacağız. Stat bilet derken esas konu olan ”oyun” ve ”galibiyet” arenasına, stadımızdan önce geri dönüyoruz. Yazıyı biraz da bu konuya dikkatinizi verebilmeniz için yazdım çünkü ne yaparsan yap, her şey sahadakilerin ayaklarında ve kaleye girecek topta. Şampiyonluk oyuncularımızın kalpleri, alın teri ve Hocamızın doğru planlarında saklı. Bilette ya da başka bir yerde değil.

Kader, kısmet Beşiktaş’ımızın yanında olsun, yolun sonu şampiyonluk olsun.

 

 

Cem Göncü/@cemgonc

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.