Gaziantepspor Maçı Sonrası / Kötü Polis

Ligde oynanan oyun kalitesi bu kadar yerlerde olunca, Beşiktaş maçlarının ”vaha” misali beklenir olması, bitiminde de övgü yarışına girilmesi gayet normal. Takımın iştahını 85.dakikada İsmail’e ”sakin, bir dur” diyen hocamızın serzenişi anlatıyor zaten. Sürekli öne oynamak isteyen bir Beşiktaş, pas opsiyonları sürekli 4-5 oyuncuda tutabilen bir hucüm hattı, Gomez in maç sonu ”daha çok atmalıydık” demeci bile vaziyeti pekala özetler. Maçtan eve gelince Rhodolfo nun vaziyetini öğrenip sabahı sabah eden ben bile bugün ”bizi hiç bir şey durduramaz” diyenlerin gözlerindeki ışığı görüp kendime geldim. Yinede 41 yıllık Beşiktaşlı totemi ile hem nazar boncuğu olsun, hem de eksikleri görelim niyeti ile buyurun ”Kötü Polis”yazısına;

Takım Akışkanlığı  : 41 gündür lig maçı oynamanın verdiği ”akıcılık” sıkıntısı özellikle Töre’ye etki etmişti dün. Kaç tane top ezdi ben sayamadım. Oğuzhan bile zaman zaman gözü kapalı attığı pasları atamadı. Öyle ki 14/68 pas hatası ile takımda ilk sırayı alırken, arkasından tahmin ettiğiniz üzere Töre 11/57 ile temposunu hala yakalayamadığını istatistiğe döktü.

Maç oynamamanın etkilediği diğer oyuncumuzda Beck oldu maalesef, daha üçlü çekilir iken adamını kaçırması, ofsayt çizgisini bozmayayım diye öne fırlaması, bizim de tansiyonu zıplattı. Beck’ten Becklenmeyecek hareketler bunlar. Marcelo bocalar mı derken, sigortamızdan bir anlık dalgınlık, maçın gidişatını komple değiştirebilirdi.

Alexis : Rhodolfo’dan sonra oyuna girdi ve oda ne? Yahu bu adam ne kadar kısa!! Takımın boy ortalaması 1.87’ye fırlamış, Marcelo ile iki kulemiz oldu der iken, tahminim 1.80’lik oyuncu sahadaki yerini aldı. Tamamı ile bir Marcelo etkisi yapmasa da çıplak göz ile daha ilk pozisyonunda karttan yırtıp sonrasında şutu da savunamadı (ee kötü polis yazısı bu, yoksa adam ilk maça göre iyi idi. Ben beğendim)

Gitti Savunma Bakanımız: Ah be Rhodolfo, çok üzüldük. En kısa zamanda dönmen dileği ile diyelim ve şimdi ne olacak sorusuna geçelim. ”Koskoca Beşiktaş iki maçı idare edemeyecek ise bırakalım bu işi”diyenler mi dersin, ”Necip Liverpool’u ezmiş adam diyenler mi dersin, yahu Necip ve Tosiç ten bahsediyoruz. Ben Trabzon’lu Muhammed olsam, iştahım artar, gaza gelirim. Hadi erteleme maçlarını geçtim, sezon sonuna kadar yine kaldık yedeksiz iki adama. Atiba’ya edilen dualarımızı bu sefer hem Marcelo hemde Alexis e bol bol edelim arkadaşlar. Yoksa vay halimize. Atiba yı oraya çekelim diyenlere de şunu demek istiyorum; Olmaz arkadaşlar. Atiba bu takımın merkezidir ve onun yerini değiştirmenin bedelini Bilic zamanında bol bol ödedik zaten.

Şunu da yazmadan edemeyeceğim; Genç takımlardan bir oyuncu alıp buraya ekleyemiyor isek ya gençlere güvenmiyoruzdur ya da oralarda oyuncu yetiştiremiyoruz. Bu da bizim ayıbımız!

Zorlaya zorlaya bu kadar eleştiri çıkarabildim. Bu ligin en iyisi takımımız ve Hocamıza Maşallah diyelim. ”Topu geri kazanma” zamanını ne kadar geliştirir isek, ”yenilmez armadaya” bir o kadar çabuk evrileceğiz diye düşünüyorum ve bunu da başka bir yazıya bırakıyorum.

Takımımıza güveniyoruz, ŞAMPİYON OLACAĞIZ. İyi haftalar herkese.

 

Cem Göncü / @cemgonc

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.