Farkındayız

Farkındayız; takımın temposunun düştüğünün, defans balansının bozulduğunun, Atiba’ya yapılan baskı ile forvet hattı ve defans arası mesafesinin arttığının, beklerin oyuna giremediğinin, formsuz oyuncuların, yapılmayan transferlerin etkisinin, yapılan ama işe yaramaz transferlerin, hepsinin farkındayız ama;

İki maçtır takım ne zaman tempo yapmaya çalışsa orta sahada atılan tekmelerin, Sosa’nın artık yediği tekmelerden yerden kalkamaz hale geldiğinin, Atiba  topu alır almaz tekmeyi yapıştıranların, 20 faule verilen 1 sarının, 8 faule verilen 3 sarının, Veli’yi şak diye atanların rakibin ettiği küfürlere, attığı yumruğa rağmen çıkmayan kırmızıların da, hakemin kafasını başka yöne çevirip kıs kıs güldüğünün de farkındayız!

Deplasman kralı denilen takımımızın 3 senedir zaten evi olmadığını bilip, hafıza kaybı yaşayarak,takıma sürekli ”ev sahibi”demelerinin, ”Beşiktaş olmaz ise maç izlenmez bu ligde” diyen ulemanın, bir anda rakip hocaları Guardiola ilan edip, ligi de Bundesliga ile eşdeğer tutmalarının, ”Beşiktaş yine düşüşte” diyerek, ”Bunlar ligi bitiremez” algısı ile yaratmaya çalıştıkları ”psikolojik oyunun” da farkındayız!

Her gittiğimiz şehirde düşman takımı muamelesi ile sistematik bir şekilde ful doldurulmuş tribünlerin, sürekli edilen küfürlere rağmen rakiplere verilmeyen cezaların, memleket futboluna gelmiş en dürüst, namuslu insana, rahmetli başkanımıza edilen küfürlere verilen palavra ”bloke” cezaların, bu küfürleri ”mağlubiyetin üstünü örtüyorsunuz” diyerek ahlakı, insanlığı, oyunun masumluğunu ayaklar altına alanların, futbolun kamplaşmasının baş sorumlularının baş tacı edildiğinin,hakem atamalarını istediği gibi yönlendirip, TFF desteğini sonuna kadar arkalarına aldıklarının da farkındayız!

Ekrandan sürekli ”Futbol bitti, zeminler berbat, oyun oynanmıyor, sürekli duruyor, tekmeler havada uçuşuyor” diye akıl verip, futbolun ahlak bekçiliğinde en önde gidenlerin, Beşiktaş hocasının rakip takımın kaptanı tarafından alenen ölümle tehdit edildiğinde nasıl üç maymunu oynadıklarını biliyor, Beşiktaş takımı sürekli tekmeler ile durdurulduğunda, hakeme ”iyi yönetti” diye övgüler yağdırmalarını anlayabiliyoruz.

Devre arasında, koridorlarda yedikleri küfürleri raporuna yazmaktan korkanların Beşiktaş başkanına neden ”jet” gibi yanıt verdiklerinin de farkındayız…

FARKINDAYIZ ey ahali. Her pisliğinizin farkındayız. Ancak bu sefer Beşiktaş taraftarı eksik kadroya, formsuzluğa, yenilgilere rağmen, sizin medyanıza, hakeminize, lobinize rağmen bu takımı lig sonuna kadar ölümüne destekleyecek, SİZ DE BUNUN FARKINDA OLUN!

 

Cem Göncü

 

“Farkındayız” için 3 yanıt

  1. Hepsine imzamı atıyorum ek olarak , bizim futbolcularda biraz akıllı olması lazım , volkanım yumruğunda sosa kendini yere atacak , işin puştluğunu bilmek konusunda eksikliklerimiz var ,ör.sergen bu işi çok iyi bilirdi ,malesef dürüstlüğe ve fair olmaya puan vermiyorlar ,kısasa kısas oynamak lazım ,biz biraz yumuşak oynuyoruz topa sert hatta rakibede biraz agresif olmamız gerek diye düşünüyorum ,kerim başta bazı iyi oyuncuları kaybetmek üzereyiz bununda farkına varmak gerekir, Hoca bazı oyunculara vazgecilmez olmadıklarını hissettirmeli. Tüm Besiktaş sevdalısı kardeşlerime Sevgi ve Saygılar

    1. Yorum içi teşekkürler.Bazı yönlerden haklısın özellikle daha sert olma ve faulleri gösterme üzerinde.Kerim içinde Şenol hoca ortayı bulacaktır bence.Sıkıntı olmaz diye düşünüyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.