Beşiktaş 3-0 Eibar

Üçüncü hazırlık maçımızda da bizi tam anlamı ile zorlayacak bir rakip olmasa da karşımızda takım olarak geçen maçtan istekli ve diri gözüktüğümüz, özellikle Aras’ın topla her dönüşünde yerimizden fırladığımız bir maç izledik. Baskı görmeyen defansımız ve orta sahamız rahat dönüp topu ileri aktarmakta sıkıntı çekmeyince hem Oğuzhan yerini yadırgamadı hem de Aras geniş alanlar buldu. Oynanılan üç takımdan, bizi en rahat ettiren baskısız, pres oyunu oynayamayan, kötü defansı ile Eibar oldu demek yanlış olmaz, özellikle ilk yarım saat.

30’dan sonra biraz kendi isteğimiz, biraz yorgunluk, biraz da Eibar’ın itmesi ile yaslandık. Yaslanınca da, Necip-Marcelo tandemi başta olmak üzere, hala hazır olmayan Atiba, hala yerine alışamayan ve bence Oğuzhan ile yer değişmesi şart olan Tolgay’ın zaafları çıkıverdi ortaya. O arada Necip penaltıyı da yaptı ama hakem es geçti Allahtan.

Daha evvel de yazdım ama Atiba’nın hali ve görüntüsü daha önce hiç görmediğimiz bir durum. Bunun sezon başı kondisyon eksikliği olması için duacıyız. Yoksa hem forvet, hem de 8.5 numaradan daha büyük sorunumuz olacak. Çünkü belli ki yerine ya da arkasına başka biri düşünülmüyor. Tolga’ya da 1-2 kelam edelim. Maalesef değişen bir şey yok. Gelen her geri pasta tedirgin, her pas tercihinde sıkıntılı Tolga. Formda bir Fabri’nin kaleyi alması en iyisi olacak sanırım.

İkinci yarı ortada ve sakin geçiyor der iken Beck hiç yapmadığı asisti yaptı (bakın ortaya kesme değil,asist) üstüne Atiba ile uyumu çok bariz sıkıntılı gözüken Tolgay’ın ön taraf geçmesi ve güzel aşırtma golü geldi. Tolgay’ın yapı ve fizik itibarı ile de oynaması gereken bölge burasıdır. Atiba’nın yanında hem alan paylaşımı, hemde pozisyon bilgisi açısından çektiği sıkıntılar iki maçtır göze batar iken, kendini öne attığı 10 dakika da bile pozisyon alma farkı ortaya çıktı ve güzel golü geldi.

Her farklı skordan sonra (hazırlık maçı da olsa) adet olduğu üzere ”bu halimiz ile de ezeriz” yazanlar, ”Tolgay uçarrr-kaçarrrr” diye coşanlarımız olacaktır. Her nerede olursa olsun, Beşiktaş’ımızın galibiyet coşkusu çoğu zaman mantığımız dışında, kalbimize verse de bu gazları, biz yinede alınacak önlemleri, yapılacak transferleri bekleyelim. Çünkü hala eksiğimiz çok….

 

Cem Göncü / @cemgoncu

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.