Beşiktaş 2-1 Trabzonspor

Böyle zamanlarda teknik, taktik yazmak zül geliyor. Rakiplerin son 10 yıldır Beşiktaş’ın doğranmasına bayıla bayıla alışıp, klasik ”ağlamayın,susun” edebiyatlarının, 1 gün içinde ”en çok biz mağduruz” edebiyatının kralına dönmesini esefle ve fıkra tadında hep beraber takip ediyoruz iki gündür.

Baktılar lig elden gidiyor, iki rakip de Allahlık olmuş, tetikçiler ortaya hiç olmadıkları kadar cesaret ile dökülüverdi. Ahmet Çakar gibi bir dönem Beşiktaş’ın celladı olmuş, orta sahadan şakır şakır penaltıları çalan, şimdilerde tiyatro tadında program yapıp, reyting kasanlar mı dersiniz, bütün grubu iki renkli takımın emrine vermiş, holigan genel yayın yönetmenlerimi dersiniz, hepsi gerçek yüzleri ile Beşiktaş’ı çamur ağızlarına alma gafletine giriverdiler. Yerseniz tabii.

Medya Olmasa da Olur!

Beşiktaş seviyesine çıkacaklarına, Beşiktaş’ı kendi seviyelerine çekmenin zavallı çabaları bunlar. Bu yüzden de bu takımın ne ligde nede Avrupa da ki ulusal başarısında ”gram” katkınız yoktur. Bizim için olmasanız da olur yani. Medya olmadan da pekala olur, bugüne kadar da böyle oldu zaten. Hiç bizim medyamız olmadınız. Kime ”ait” olduğunuz hep ”belli” idi.

Gerçek ”Dost” ve ”Düşmanı” Ayırt Etmek…

Her maç en az 3 ayak basma, 1 ayak kırma girişimininde bulunup tek kart görmeden sezonu kapatmışlara, yarışa sokulmak için her sezon şakır şakır penaltı uydurulanlara tek kelime edemeyenler, fena halde coştular. En kötüsü de bu iki takımın her türlü eziyetini çekmiş, oyuncuları çalınmış takımın, bunları arkasına alıp feryat figan etmesi idi sanırım. Gerçek dost ve düşmanları ayırt edememek bence en büyük gaflet. ”Hakem verdi ise penaltıdır” diyenler ile, ”pozisyon kırmızı” diyenleri ayırt edemezsen, yarın ”ağlamayın” demeyi de hak ediyorsun maalesef. Yazık ki ne yazık…

trabzonmacisonukadro

Halamın Bıyığı Olsa!!!

Maç başında Trabzon favoridir diyen var mı idi? Ya da maç 2-0 a geldikten sonra? Ya da Ebubekir yüzde binlik pozisyonu kaçırdıktan sonra? Madem Q7 atılsa idi maç dönerdi diyorsunuz, bana da Ebubekir atsa idi maç 5-0 olurdu deme hakkını veriyorsunuz işte.Ya da Onazi 3 kere atılsa idi ne olurdu? Maç 7-0 mı olurdu? Unutmayın,ne zamanki işi ”acabalara” bağlarsanız, siz de acabalara maruz kalırsınız. Kısaca, bu maçı Trabzon’un alabileceği emaresi ne maçta ne de maçtan önce yoktu. Geriye kalan her şey algı yaratmak amaçlı maalesef.

Maç!!!

Maçta nemi oldu? Güzel başladık ama devamında hem yorgunluk hem de orta saha problemimiz hortladı. Atiba yine yükü tek başına omuzlamak zorunda kaldı, sahaya ve görevine alışmış Tolgay yoruldu, Oğuzhan hala rol ve fiziki problemi ile gereken katkıyı veremedi. Esas kaygım Gökhan İnler için. Bir türlü Atiba ile ”doğru” paylaşımı yapamıyor. Ya üst üste biniyor ya da defansın içine kaçıyor. Onun paslarına uygun içe kat edecek ”kanat ve kanat forvet” oyuncularımız olmadığı için de sürekli bocalıyor. Buradaki problem giderilemez ise ön tarafı ve burayı ”bağlayacak” bir orta saha arayacağız devrede.

Kanat Forvet Sıkıntısı!

Dün Cenk bayağı kanatta oynadı. Bakın forveti ikilemedi. Hep kanatta mevzilendi görev icabı. Bu yüzden de kayboldu gitti. Zaten düşük fizik gücü ortada iken, ondan oradan git-gel beklemek olmazdı, olmadı da. Eğer Kerim artık düşünülmüyor ise kanada hızlı ve atletik, skorer, içe girmeyi de bilen bir adam almak artık elzem. Q7’nin artık çizgide kalıp, takımın alanını genişleten adam olduğu düşünülür ise Ebubekir’i destekleyecek, kanat forvet oynamayı bilen bir adam şart oğlu şart.(Töre değil bu maalesef)

Ebubekir..

Ebubekir yukarıdaki sebepler yüzünden sürekli 30 metre geri gelip top almaya çalışıyor. Dikkat edin bütün driplingleri orta sahadan. Maç içinde de bu yüzden diri kalamıyor. Q7 ile 20 metre, Ozi ya da Tolgay ile 25 metre arası sürekli. Napoli maçı gibi, Cenk öne, Ebubekir’in kanada gelmesini bekledim maçta ama tercih etmedik hiç. Fiziken bitince de Ömer girdi kanada ancak onun da yapabilecekleri görüldüğü gibi sınırlı!!

Özür!

Biraz dağınık ve karışık bu yazı için özür. 4’e karşı 1 iken bazen sakin kalmak zor oluyor. Maçın videolarını twitterdan emrinize sundum. Becerebilirsek hepsini toplayıp, yine siteden vermeye de çalışacağız.

Yine önemli maçlar bizi bekliyor. Safları sıklaştıralım Beşiktaşlılar. Omuz omuza devam. Rakip artık bir değil 4!!!! Her zamankinden daha büyük destek vereceğiz, yılmayacağız, yıkılmayacağız. Saygılarımla,

 

Cem Göncü/@cemgonc

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.