Beşiktaş 1-1 Al Hilal

Yeni sezonumuz hayırlı olsun. Takımımız Avusturya kampındaki ilk maçında ölçü olmasa da ne yaptı bakalım. Unutulmasın, rakip zayıf ve ilk hazırlık maçımızdı bu. Bu oyuncu uçtu, bu kesin olur diye net oğlu net tespitlere aldanmayın diyerek başlayalım ;

Mevcut koşullar ele alındığında, doğal olarak hocamız elinde olanlar ve açılıştan beri birlikte çalışmayı başarabildiği bir kadro sürdü sahaya. Klasik, her zamanki düzenimizde 4-3-3’ten bozma bir 4-2-3-1 dizildik. Sahada ilk olarak en dikkat çekenler (olacak mı acaba diye tabii) isim ve mevki olarak Sosa rolündeki Aras ve sağ kanatta denenen Ömer oldu. Aras istekli ve fit gözüktü, bir iki pozisyonda iyi yerleri gördü, adam eksiltti. Preste takıma yardımda istekli idi. Ömer maalesef koca göbeği ve hiç hazır olmayan hali ile ”bu çocuk neden böyle gelmiş” dedirtti. Daha ilk maç tamam ama belki de son şansı olan kampa böyle gelmesi yakışmadı.

Diğer en merak edilen ve çoğunluğun bu sene olacak dediği Tolgay’ı da dikkatlice seyrettik. Hazır ve fitti kendisi. Defans kısmında bolca top da kaptı ancak o bölgede Oğuzhan gibi oyuna hükmedemiyor Tolgay. Beşiktaş’ın hücumda ”topu kazan ve hızlı çık” taktiğinin işlemeye devam etmesi için o bölgedeki adamın ya Sosa gibi direk ve hızla karşı kaleye ivmelenmesi ya da Oğuzhan gibi ‘ince ve uzun paslarla” liderliği alması şart. Tolgay istekli, hazır ama özellikleri bence iki yönlü oynamasına engel. Aras ile yer değişse de izlesek derken de, hastanenin yolunu tuttu. Umarım bir şeyi yoktur.

Boyko’nun genel itibarı ile ”bu kale benim,kimseye vermem” duruşu gösterememesini ve tutukluğunu nasıl halledecek Şenol hocam bilemiyorum. Acemi desek değil, uyum sorununu mu çözemiyor acaba? Golde hatası yoktu yanlış anlaşılmasın, ancak genel vaziyette hala çok tutuk! Yan toplara çıkarken iki kere duraksamadan çıkamıyor. Bence kesinlikle mental durum. Yoksa bu fizikteki bir adamın bu halde olması başka türlü açıklanamaz.

Milo hala aynı Milo (olmaz!) Marcelo yine golde kötü bir hata ile acil net stoper ve Rhodolfo lazım diyenleri haklı çıkardı maalesef. Hamza-Eslem’in hatta diğer gençlerin de çok ama çok çalışmaya devam etmeleri ise elzem.

Uzun lafın kısası değişen bir şey doğal olarak yok. Eksik bölgeler hala eksik, buralara takviye yapın diyenler hala haklı. Aras’ı kenarda görmek lazım, orta saha ise mutlaka almak lazım. Memleketteki durumu ve takımda kalmayı tercih etmeyenleri de ekleyince, Allah yardımcımız olsun demekten başka çare yok şimdilik. Bize düşen doğruları yazıp, her şartta desteğe devam etmek. Hele ki bu vaziyette daha çok destek vermekten başka çare zaten yok, lakin hem Vatanımız hem Beşiktaşımız, ikisi de kutsal bizim için…

 

Cem Göncü / @cemgonc

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.