Başakşehir 1-0 Beşiktaş

Hocanın her maça kendi içinde çözüm üretmesini bekleyip, sonunda da, ”olacak galiba, ha gayret, bizden iyi değiller yahu” diye geleceğe umutla bakmanın cezasını, maalesef çoğunlukla adaletsiz ama bugün adaleti tutan futbol tanrısı bize her maç öğretiyor. Diyor ki ;

1-Her maç 8’e 11 oynamak zordur: Kaleye şut atmayı bile düşünmeyen, her asistin de Beşiktaş taraftarının alkışa boğduğu (ne yapsın?) forvetin, haftalardır kendine gelsin diye yapmadığımız kalmayan kenar oyuncun, 21 milyonu basıp alalım dediğimiz ama gol varsa var, yoksa yok, forvet-orta sahanız var ise orta sahada eksik kalmanız,özellikle 10 kişi kalıp kapanan takımları açmanız mucizedir.

Çıkan kırmızıya da evde, ”eyvah olmadı” diye feryat etmemin sebebi de budur… Hocanın orta sahadan eksiltip, ileriye adam alması da boşa çıkmıştır, çünkü Love’ı da pekala yukarıdaki gruba eklememiz yanlış olmaz. Bu fizik gücü ve fiziği ile Beşiktaş’ta oynaması maalesef ki çok zor… İleriki haftalarda ”tek maç” dahi yapsa, artık ve maalesef kabulümdür.

2-Avcı’yı Yenememek..

Şenol hocanın bütün Başakşehir istatistiklerini  bilmiyorum ama maalesef ki Avcı bizi her maç kolayca çözüyor. Kalabalık orta saha ve sürekli kullandığı ”tuzak prese” cevap bulamıyoruz. FB’nin yaptığını yapmamız mümkün değil, çünkü bizim orta saha gücümüz fizikten ve sertlikten değil ”pas” tan geliyor.

Hocam bu sefer Tolgay-Ozi-Atiba başlayıp, orta sahada kazanmayı denese idi ne olurdu? Bu da her zaman koca bir soru işareti olarak kalacak..

3-Çare Olur mu?

Olmayan kredimiz artık diğer takımların insafında… İçeride ne kadar fark eder bilemiyorum ama olur da işi GS deplasmanına taşır isek orada güçlü bir oyuna ihtiyacımız olacak; 

Babel’i forvete çekip, sağ kanatta Ozi denemesi ya da Caner-Babel-Ozi ön hattını denememiz, olmayanlar da artık ısrar etmememiz, daha başka sizin de, bizim de, çeşitlendirebileceğimiz ön hat seçimlerine başvurmanın zamanı geldi!

Olmayana ısrar ya da ”onları da kazanalım” doğru yol olsa da, artık bekle-göre bizim de, takımın da zerre kredisi kalmadı.

Ah’lar vah’lar yerine acil durum çözümlerine bakıp, isimleri değil, sezonu kurtarmamızın vaktidir!

BİTMEDİ…

Kızgınız, kırgınız ama bitmedi… Mücadele edeceğimiz 8 hafta daha var. Zalimlerin, hırsızların yüzünü güldürmememiz gereken, bunu da futbolcularımıza anlatmamız lazım gelen 8 hafta…

Kafayı kaldırıp, yine destek vereceğimiz, yine tribünlere koşacağımız, bizi diğer ikisinden farklı kılan her şeyi yapacağımız 8 hafta.. Elimizden geleni yapıp, oldu ya da olmadı diyeceğimiz 8 hafta…

Gazamız Mübarek Olsun…

 

Cem Göncü

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.