Alanyaspor 0-0 Beşiktaş

Böyle ivme maçlarından çıkan sonuç bu olunca, insanın çok da yazası gelmiyor. Geçen hafta her ne kadar bizim için zafer olsa da o zaferi taçlandırmak bu haftanın yapılacaklar listesinde 1 numara idi ama olmadı.

Peki neden?

KADRO…

2 senedir yazdığımı sürekli yazmaktan gerçekten yorgunum. Hele ki sanal alemde her aşırı sinirli kardeşime sürekli kendimi anlatmaktan çok bezginim.

En iyi orta sahası Dorukhan, en iyi forveti Güven, en iyi sol açığı (mevcutta) Pektemek olan kadroya hala ‘‘rüya kadro” deyip, kulübeden her gireni kurtarıcı ilan edene, kulübe boş demekten ruhum artık yorgun ve muzdarip.

Nefessiz kalmış Güven ve Dorukhan’ın yerine girmiş 3 adamın, maça zerre ağırlık koyamaması bir yana, bunları bırakın bu sezonu, geçen sezon görüp de tedbir almayan yönetimimiz diğer yana… Esas mesele ise işi kısa kesip, 11 kişi gidemeyeceğine göre, Şenol Hoca gitsin diyenler.

Tutup; ”Larin artık olmaz, Güven’in ölüsü sahada kalmadı idi. Ölene kadar oynamalı idi” diyenleri bir nebze anlamak mümkün ama zor olsa da ”Güven-Dorukhan daha evvel ilk 11’e atılsa, iç saha kayıpları daha aza indirilemez mi idi?”’ diye soranları da anlamak olası ama hala ”ter idmanı” yapan Töre’nin girip, Beşiktaş’ın kaderini değiştirmesini bekleyenleri anlamak mümkün değil…

KİM GELSİN?

Hocaya hakaretler yağdırıp, sadece gitsin diyenlere hep aynı soruyu soruyorum; KİM GELSİN? B PLANI NE?

Gelen cevaplar umut verici bile olmaktan çok çok uzak. Bir elin parmaklarını geçmeyecek ”olabilir”  hoca adayları hala takımlarının başında iken gelen Biliç cevapları ise fıkra tadında bana göre..

Hal böyle iken, ”hoca hemen gitsin” diyenlerin argümanlarının altı maalesef bomboş kalmıyor mu? Hele ki aynı cevap sahiplerinin genel kanısı kadronun çok iyi olduğu yönünde iken????

Kimse babamızın oğlu değil, herkes bizim gözümüzde Beşiktaş’ın başarısı için orada bulunan neferler ama Luce’de ve daha nice yanlış kararların ”yine” tekrar edilmemesi için gerçek aklı selim kararlar ve gerçek futbol fikirleri elzem… Orkestraya arkayı dönmek de ilk şart sanırım…

ADEM…

Bu kadar sorumluluk alıp, her pozisyonun içinde olması bile ”lider oyuncu” diye inleyen bu yazar için vaha. Maçın sonlarında Adriano’yu koşmaktan helak edip, o kanadın koridor olmasına mahal verse de milli maçlardan sonraki Adem bize umuttan fazlasını veriyor artık…

KARIUS…

Rahmetli Vedat Okyar olsa ”Ak mı kara mı anlayamadım” derdi ama bu maçın adamı olduğunun da hakkını verirdi. Karius’un çıkardığı toplar, normal olmanın ötesinde, maç aldıran işler idi..

Yine Vedat Baba ile bitirelim : ”İyi futbol, iyi topçu ile oynanır kardeşim”

Devreye kayıpsız gidip, kadro sıkıntısını çözmek dileği ile…

Cem Göncü

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.