Yeni Yıl Dilekleri Ve Teşekkür

2016 bitiyor. Bizi mutlu eden ne varsa bulup, elimizden alan bir yıl oldu sanki. Çok şükür bir tek Beşiktaş bizi üzmedi. Böyle dönemler insanı iki şekilde etkiler. Ya yaşanan onca olayın içinde takımınıza olan bağlılığın önemsemesi hafif bir konu olduğunu düşünürsünüz, ya da etki edemediğiniz travmatik meselelerden uzaklaşıp daha sıkı bağlanırsınız sizi mutlu eden şeylere. 2017’nin psikolojik faktörlerin değil, Beşiktaş sevgimizin takımımızla ilişkimizi yönettiği bir yıl olması, en büyük temennim. Sevinecek bir şeyler ararken değil, en sadık aşkımıza sarılırken bulalım mutluluğu. Sevinmekten utanmayacağımız bir yıl olsun. Doya doya, güle oynaya yaşayabilelim sevinçlerimizi.

2017 benim Faik Tribünü’nün bir üyesi olarak kutlayacağım ilk yılbaşı olacak. Daha nicelerinin geleceğini umuyorum. Popüler olmak için çiğliğe tenezzül etmeyen bu güzel insanlara ne kadar teşekkür etsem azdır. Biriktirdiklerimi paylaşabilmem için imkan sağladılar bana. İnsana dair umutlarımı da tazelediler. Samimiyetime inanın; alınan her kararın “bunun Beşiktaş’a bir faydası olur mu?” terazisine çıkarıldığı bir taraftar oluşumu Faik Tribünü. Kendimi dışarıda tutarak söylüyorum, insan malzemesinin bu kadar kaliteli olduğu bir gruptan da, başka türlüsü beklenmemeli aslında.

Son olarak, bir şeyin altını çizmem gerek. Faik tribünü okuyucuları da bir teşekkürü hak ediyor. Sığlığın, avamlığın ve vasatı yakalama uğraşının tavan yaptığı bir fikir ikliminde, “bizim millet bundan anlamaz” demeden hep entelektüel çıtayı yüksek tutmaya çalıştık. Siz de bizi hiç yanıltmadan her yazıda biraz daha yükseği talep ettiniz. Yerel futbol kültürünün ortaçağında, parıldayan zihinlere selam olsun.

 

Cem Fante / @johncelinefante

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.