Kayseri Maçı Sonrası Sayıklamalar

“Marcelo hastaneye kaldırıldı” diye başlık atan Beşiktaş haber sitesi var, içeriğe bakıyorsunuz adam MR çektirmeye gitmiş adale sertleşmesinden. Ona kuruluyorum.

İki puan kaybetmişiz. Maçtan iki dakika sonra Aboubakar videosu hazırlayıp atan var. Kardeşim ne ara yaptın onu, son dakikaları seyretmedin mi?

İki puan gitmiş futbolcu güzellemenin sırası mı? Ona kuruluyorum.

Daha maç yeni bitmiş. Gördünüz mü Q7’nin değerini diye sağa sola söven var.

Sanki Q7 hakemi alkışlamaktan sarı görüp cezalı duruma düşmemiş de twitter’da tepki gösterenler artınca Hoca oynatmamış.

Bunlar da haklı çıkmanın neşesiyle gerine gerine millete küfür ediyorlar. Ona kuruluyorum.

Maç oynanıyor. Her ileriye oynanıp defansa takılan pas sonrası, oyuncuyu denemekten vaz geçirecek şiddet ve sıklıkta; “aaa-uuu” sesi geliyor tribünden.

İyi bir şey yapıldığında ise alkış yok. Beck taç çizgisinde adamın üzerinden uçup kafayla topu dışarı atıyor. Derin bir sessizlik. Ona kuruluyorum.

Ben sinirimi bozmamak için hiçbir yorumcuyu dinlemiyorum. Ciğersiz adamların Beşiktaş’ı iğnelediği lafları alıntılayıp alıntılayıp timeline’ıma atıyorsunuz. Ona kuruluyorum.

Karşında ligin bizden sonra en formda takımı var.

Sanki karşındakinin ne seviyede oynadığının bir fonksiyonu yokmuş gibi, bütün maçı bizim yapamadıklarımız üzerinden anlayan bir güruh var.

“Orada o golü atacaksın kardeşim” diyen, Atiba’nın çıkardığı pozisyonda Deniz tekte vurabilse ne olacak düşünmüyor. Ona kuruluyorum.

Maçtan sonra “bu adamın Beşiktaş’ta işi yok“ diye farklı 7 oyuncu okudum.

Elinize verseler geçen sene şampiyon olan, üzerine 7 oyuncusu değişen, buna rağmen bu sene son on haftaya lider giren takımı bir maçta dağıtacaksınız. “Bari kimi linç edeceğimizde fikir birliğine varın da Perşembe bir 11 çıkarabilelim” diyecek hale geldim. Ona kuruluyorum.

Iğdır Murat gibi “Beşiktaşlıyım” diyen biri bileğini kesse kanı akmayacak adamı, 65. dakikada sinirinden ağlayıp stattan çıkaracak, “bir daha gitmesem mi” diye düşündürecek hale getirmek için nasıl bir tribün gerekir?

Bu hale nasıl gelindi? Ona kuruluyorum.

twitter’da yazılanların genel seviyesini, ülkedeki fikir ve iş kalitesini bilmesem; hepimizin her an her koşulda mükemmel olduğumuzu, futbolcumuzun performansının hayal kırıklığı yaratmasına bu yüzden tahammül edemediğimizi düşüneceğim.

Bizi mutlu ettikleri anların hiç hatırı yok anladım da Cuma sabah 5:30’da İstanbul’a inip Pazar maça çıkan takımın haliyle empati yapabilecek hiç mi bir şey yaşamadınız? Ona kuruluyorum.

40 yaşındayım. Herhalde 4.000-5.000 aralığında maç seyretmişimdir. Futbol literatürünü de az çok takip ederim.

Ne zaman konusu geçse “ben futbolun teknik-taktik kısmından anlamam” derim. Oturduğu koltuğa yaslanıp, Şenol Hoca’ya akıl verecek özgüveni nereden bulduğunu merak ettiğim bir kitle var. Ben hiç öyle olamadım, ona kuruluyorum.

Yanımdan evin kedisi geçiyor, imalı mı bakıyor diye ona bile kuruluyorum.

Beşiktaş puan kaybetti arkadaşlar. Kimsenin keyfi yok. Puan kaybını olabilir de görsek canımız acıyor. Hezeyanlarınızı, “ben demiştimlerinizi”, “para alıyor oynayacak tabilerinizi” ve “ben görüyorum Hoca nasıl görmüyorlarınızı” alıp ötede oynamanızı rica ediyorum.

Müsaade ederseniz burada Beşiktaş ile şampiyonluğa odaklanacağım.

.

Cem Fante

Kayseri Maçı Sonrası Sayıklamalar” için 3 yorum var

  1. Zaur Kadirli on

    Haklisin krdsm,her kes payini aldi ama bu cografinin insani karakteri duygulari bu ne yapalim.Ne varsa dilinde kalbi ter temiz.Anne baba kendi evladina nasil,sevdiyi futbolcularada oyle

    Cevapla
  2. DoğaN Ds on

    Sözde herkes futboldan ve futbolcudan anlıyor ama yapılan tek şey prim yapmak. Sporu, sporcuyu ve antrenörü düşünüp empati yapan yok.. Bende o yazıları yazanları gördükçe kuruluyorum.. Saygılar #ForzaCemFante

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.