Derbi

Yarın kazanacağız. Çünkü senden gayrı tesellisi olmayanlar var. Mesele üç puan değil. Derbi galibiyet sayılarına -bir- eklemek de önemsiz. Mutluluğu başka yerde bulamayanlar var.

Yorgun, yaralı biraz da bıkkın günler geçiriyorum. Birçoğumuz öyleyiz. Hayat “dur bir soluklanayım” dememize aldırmadan akıp geçiyor. Bu satırları okuyanlar arasında “dert üstü murad üstü” olanlar vardır belki. Sizleri selamlıyorum. Hamdolsun(!) biz onlardan değiliz.

Hayatım boyunca mızmız bir adam olmadım. Sorunlarımın çözülmesi için “süvarilerin dört nala imdada yetişmesini” beklemedim hiç. Fakat her şeyle baş edemeyecek kadar “insan” olduğumu da bildim hep, sınırlarımı unutmadım. Belki; işlevselliğimi yitirmeyecek kadar akıl sağlığımı korumamı da, biraz buna borçluyum.

Yalnız olmadığıma eminim. Hem taraftarlık DNA’mız itibarıyla, hem de “hayatın Beşiktaşlılar’a yaptığı küçük sürprizler” geleneğinin kitlede yaygın olduğunu bildiğimden; günleri “…stres, bıkkınlık, öfke, hüzün, yorgunluk, Beşiktaş maçı, stres…” ritmiyle geçen çok kardeşim, arkadaşım olduğunu tahmin edebiliyorum.

Yani, biz buna alışkınız.

“İyi ki Beşiktaş var” diye soluklanıyoruz zaten.

Beşiktaşlılar; semt havası soluyup, onu yaşam enerjisine çeviren canlılardır. 

Fakat, bu sefer şartlar biraz farklı. “Son şakası güldürmedi” hallerindeyiz. Hava kurşun gibi ağır. Nefes almak zor. Bu sefer orada olduğunu bilmek yetmiyor da, senin “burada olduğumuzu bilir gibi” oynaman gerekiyor sanki.

İşin daha başı, maça manasız stresler yüklemenin anlamı yok. Ne sezonun hikayesini belirler, ne başaracaklarınızı göstermek için son fırsattır, ne de tarihi bir eşikteyiz. Yalnız yine de kazanmalıyız. Çünkü sahada halimi bilir gibi çırpındığınızı görmem lazım. Çünkü, bak; “dostuna yarasını gösterir gibi” anlatıyorum. Çünkü keyifsizim, karamsarım ve simsiyah bir sıkıntı bulutu içimde dolaşıyor. Çünkü maçtan sonra balkona çıkıp, bir sigara yakıp uzaklara bakarak; “şimdi her şeyi boş ver de, nasıl k..duk?” demeye ihtiyacım var.

Çünkü; kaybettiğimiz her şeyin yerine Beşiktaş koya koya; kaybedecek bir şeyimiz kalmadı.

Bilmiyorum, anlatabiliyor muyum?

 

Cem Fante

Derbi” hakkında 1 yorum var

  1. Avatar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.