Sarı yazdı: Siyah Beyaz Şampiyon Beşiktaş

Ben futboldan pek anlamam fakat inançlarım vardır benim, mesela Beşiktaş… Beşiktaşa ölümüne inanırım ve güvenirim… Beşiktaşın bu sene şampiyon olacağına inanarak başladık sezona; sonra lig başladı “Mersin İ.Y. 2-5 Beşiktaş” tamam dedim, tamam bu takım bu sene seve seve şampiyon.. sonra Atatürk Olimpiyatta bir Trabzonspor maçı “Beşiktaş 1-2 Trabzonspor” kaybettikten sonra tribünlerin takımı çağırıp alkışlaması ve uzun süre geçmesine rağmen tribünleri terketmeyen bazı taraftarları görünce tamam dedim, tamam bu takım bu sene seve seve şampiyon..

Sonra deplasmanda “Gaziantepspor 0-4 Beşiktaş” bizim takım takımın topçuları top oynamıyorlar adeta şiir gibi roman gibi bir şey bu dedim, tamam bu takım bu sene seve seve şampiyon.. Sonra Olimpiyatta Alman Panzeri Gomez ile “Beşiktaş 2-0 Başakşehir” helal olsun bu adam gol kralı olur işte dedim, tamam bu takım bu sene seve seve şampiyon.. Ankara’da “Gençlerbirliği 1-1 Beşiktaş” olsun dedim yine de olsun, tamam bu takım bu sene seve seve şampiyon..

Sonrasında ise iki yıldır derbi kazanamayan takım Olimpiyatta efsane taraftarın önünde eze eze “Beşiktaş 3-2 Fenerbahçe” sahadan sildi rakibini belki de sezon sonunda ligden sileceğinin bir alameti gibiydi bu.. O gün gururla söyledim, tamam dedim, tamam bu takım bu sene seve seve şampiyon! Sonra “Eskişehirspor 1-2 Beşiktaş” sonra “Beşiktaş 1-0 Rizespor” sonra da o stat açılışında adeta futbol resitali “Antalyaspor 1-5 Beşiktaş” olunca, tamam dedim, tamam bu takım bu sene seve seve şampiyon…

Sonra yine bir nazarlık mı desem, yenemediysek yenilmedik de mi desem bilemedim ama “Beşiktaş 3-3 Kasımpaşa” maçından sonra da olsun dedim yine de olsun, tamam bu takım bu sene seve seve şampiyon.. Sonra deplasmanda son dakikalarda gelen gol ve galibiyet “Bursaspor 0-1 Beşiktaş” ve sonrasındaki takımın saha içindeki sevgi yumağı oluşturduğu görüntüleri görünce de tamam dedim, tamam bu takım bu sene seve seve şampiyon..

Sonra “Beşiktaş 2-0 Sivas” galibiyetinin ardından gelen “Beşiktaş 0-2 Akhisar” maçında da kaybetmedim umudumu; Şenol hocaya baktım, futbolculara baktım, taraftarlara baktım ve tamam dedim, tamam bu takım bu sene seve seve şampiyon.. Sonra deplasmanda “Kayserispor 1-2 Beşiktaş” tamam dedim, haftaya derbi var. Haydi göster kendini şampiyon! Sonrasında ise on maçtır yenemediğimiz Galatasaray’ı Olimpiyatta yine efsane taraftarın önünde, geriye düşmüş olmamıza rağmen eze eze “Beşiktaş 2-1 Galatasaray” yenerek sahadan ve ligden sildik ya hani, hah işte o zaman da tamam dedim , tamam bu takım bu sene seve seve şampiyon.. (söylemeden geçemeyeceğim, parayla şampiyonluk ne kadar kolay, şerefsizsin galatasaray)

Sonra deplasmanda iki defa geriye düştüğümüz maçı “Osmanlıspor 2-3 Beşiktaş” kazanmasını bildik ya hani o zaman gerçekten tamam dedim, tamam bu takım bu sene seve seve şampiyon.. Sonra da ikinci yarısında gol patlaması yaşadığımız “Beşiktaş 4-0 Konyaspor” maçıyla ligin ilk yarısını 41 gol 41 puanla lider bitirdiğimiz zaman 41 kere maşallah dedim, tamam bu takım bu sene seve seve şampiyon..

Ligin ikinci devresi başladığında olumsuz hava koşullarının maçlarımıza etki edebileceğini sağır sultan bile duyarken ilgili makamların konuya Fransız kalması ve maçlarımızı ertelemesi ile birlikte üzerimize oynanan oyunlardan zaten bildiğim bir şeyi bir kez daha görme şansım oldu, çok büyüksün BEŞİKTAŞ… tamam dedim, tamam bu takım bu sene seve seve şampiyon..

Sonra hem oyun hem de skor olarak ilk yarıdaki tarifenin aynısı oldu “Beşiktaş 4-0 Gaziantepspor” lider özünden bir şey kaybetmemiş dedim, tamam bu takım bu sene seve seve şampiyon.. Sonra iki farklı geriye düştüğümüz ve rakibin her türlü çirkinliği yaptığı maçta bile “Başakşehir 2-2 Beşiktaş” kaybetmediğimiz zaman tamam dedim, tamam bu takım bu sene seve seve şampiyon..

Sonra zorlanarak da olsa “Beşiktaş 1-0 Mersin İ.Y.” ve “Beşiktaş 1-0 Gençlerbirliği” maçlarını kazanıp derbiye, kadıköye lider gideceğimiz zaman tamam dedim, tamam bu takım bu sene seve seve şampiyon.. Kadıköy’deki Fener derbisinde malesef hakemi yenemedik, her türlü hakem eyyamına ve rakip çirkefliğine maruz kaldığımız o maçta “Fenerbahçe 2-0 Beşiktaş” sonucundan sonra da ilk günden daha büyük bir inançla, tamam dedim, tamam bu takım bu sene seve seve şampiyon!

Sonra oynadığımız maçı “Beşiktaş 3-1 Eskişehirspor” kazanarak tuttuk Karadeniz yolunu hedef liderlik, önce liderlik sonra şampiyonluk! Şampiyon Karadenizden Lider döner demiştim, öyle de oldu.. Rakibe ecel terleri döktüğümüz ve sayısız gol kaçırdığımız maçta “Rizespor 1-2 Beşiktaş” kazanınca tamam dedim, tamam bu takım bu sene seve seve şampiyon..

Sonrasında ise Fenere olan husumetinden dolayı Beşiktaşa karşı iyi oynamaz ve maçı verir dedikleri Trabzonspor karşısında rakibin hırçın futboluna ve hakemin eyyamlarına rağmen “Trabzonspor 0-2 Beşiktaş” kazanarak bir kez daha gösterdik ki; kimse Beşiktaşa maç vermez, Beşiktaş söke söke alır. Tıpkı sezon sonu şampiyonluğu alacağı gibi..

Velhasıl kelam, sezonun başında ligin ilk maçından bugüne dek hiç bir zaman umudumu kaybetmedim ve hep inandım hep güvendim Beşiktaşa… Çünkü bizim bir Beşiktaşımız var ve ona güvenmekten başka çaremiz de yok… Allahın izniyle, alnımızın akıyla, gözümüzün karasıyla, şerefimizle, hakkımızla, şampiyon Beşiktaş yazacağız!

 

Okan Kılıç (Sarı) / @okankilicbjk

“Sarı yazdı: Siyah Beyaz Şampiyon Beşiktaş” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.