Karanlık Kuruldu Geceye / Bukan Çelik yazdı

Cumartesi akşamı garip ruh hallerindeydim. Sanki üzerimde bir ton yük var gibi. Yüklendikçe çaresiz kalan bir beden. İsyan içindeyim, diyorum sorma neden. Aşırı bir sinir hali kırıp dökeyim diyorum her yeri. Kızgınlıktan yüzüm kızarıyor. Başlıyor yine aynı karın ağrısı diyorum. Vazgeçmek mi asla çünkü çok seviyorum.

Saatler ilerliyor 1, 2, 3, 4 yarı uykulu hallerim. Aşırı yorgun bir beden haliyle uyumak istiyorum. Sağa dönüyorum olmuyor sola dönüyorum olmuyor. Bir yandan uyumak istiyorum bir yandan uyanmak. Bir yanım siyah bir yanım beyaz diyor.

Sabahı zor ediyorum. Gözlerimi açar açmaz aklımda o. Pencereyi açıyorum. Ruhum hava alsın diye. Sabahın ayazı içime hapsediyor siyah beyazı. Uzakta o biliyorum. Üşüdüğünü görüyorum. Etraf sis duman. Puslu bir gün var. Havada sanki hüzün var. Uzaktan gelen bir ışık gönül ona hep aşık.
Acaba ne halde ne durumda diye iç geçiriyorum. Kızdı mı bana dün akşamdan diyorum. ‘’Yok yok küsmemiştir’’ diyorum. Kendimi kendimde kaybediyorum. Çünkü ben bir tek ona meylediyorum.

O kadar çok özlemişim ki görsem bir yerde sarılsam diyorum. Sonra kelimeler düşüyor ağzımdan Karanlık kuruldu geceye Bırakmam Beşiktaşım seni. Beşiktaş’ı en çok bugünlerde seviyorum. Ona bir şey olsa ben yaşayamam diyorum. Güneşli günlerde herkes sever önemli olan karanlık gecelerde sevmek seni Beşiktaş.

 

Bukan Çelik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.