Az Kaldı Çocuklar / Erdem Evcim Yazdı

Gece yarıları Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda toplanıp, ertesi sabah semtte bulurduk kendimizi. Finallerden önce de çok yol yaptım, vizelerden önce de. “Ne bir okul bitirmek ne de bir kızı sevmek. En büyük dileğimiz seni şampiyon görmek.” diye diye kat ettim hep kilometreleri…

Yol boyunca hiç uyumayan da olurdu, içip içip sızan da. Aynı besteyi saatlerce söyleyen ise kaptanı ayık tutma derdinde olurdu genelde. Ama ne olursa olsun Köyiçi’nde kahvaltı yapmadan gelemezdik kendimize.. Sonra koşar adım İnönü’de alırdık soluğu, izlerdik inşaatı..

Tabii o zaman şimdilerin akıllı stadı Vodafone Arena yoktu piyasada. Çoğumuzun hayali, en efsane maçlara tanıklık ettiğimiz İnönü’nün, Mithatpaşa Stadı’nın, Şeref Bey’in yıkılışını izlerdik.. O inşaatı izlemek çok karışık duygular uyandırırdı bizde. Biraz hüzün, biraz mutluluk..

Şimdilerde senkronizasyon sorunu olan Vodafone Arena gibi akıllı değildi belki ama sinirlendiğinde yeri göğü inletirdi İnönü.. Hele o efsane kapalı kutu.. Neyse.. “Bu stat nasıl bitecek.” derdik içten içe..

Sonra belki bir sabah Ankara Güven Park, belki Konya.. Camı kırık servis ile Kayseri yollarındaydık bi ara; “Alpay’ın donuyoruz … koyayım!” diye titremesini hiç unutamam mesela..

Ya da belki Elazığ’a giderken yolda kalmışızdır.. Adana en efsanelerden biridir mesela.

Nereye gittiğimizin ya da kaç kilometre yol gittiğimizin hiç bir zaman bir önemi olmadı.. Tek düşüncemiz sadece yanında olabilmekti, seni yalnız bırakmamak.. Çekilen onca cefa, içeri girip giremeyeceğimiz meçhul biletsiz gelinen kilometrelerce yol, sıkış tepiş o servisler, son parayı hareket etmeden önce “Beyler açık var!” cümlesi ile abilerimize vermek..

Yol boyu aç susuz.. Hey gidi günler.. Bizler karanlığın içinden geliyoruz. Siyah, simsiyah.. Ama hep inandık, “Güzel günler göreceğiz” dedik! Vazgeçmedik hiç, sustuk yutkunduk.. Ama asla yalnız bırakmadık Beşiktaş’ımızı.. Beşiktaş uğruna bir şeyler yapmak için vardır, uğruna bir şeyler yapılır ve mutlu olunur.. Olayımız budur!

Ve şimdi, hayattaki tek gayesi Beşiktaş olan mevzubahis Beşiktaş olunca hiç bir menfaat gütmeyen adamlar yine mutlu olacak.. Cefasını biz çektik sefasını da biz süreceğiz! Az kaldı çocuklar yine ŞAMPİYON olacağız!

 

Erdem Evcim / @ErdemEvcim_35

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.