Şekip Mosturoğlu’nun Kamuoyu Duyurusuna Faik Tribünü’nden Duyuru

Fenerbahçe Spor Kulübünün, Kasımpaşa ile oynadıkları maçta merdiven boşluklarının boşaltılamaması sebebiyle para cezası alması üzerine, kulübün resmi sitesinden “Kamuoyuna Duyuru” başlığı ve Şekip Mosturoğlu imzasıyla bir açıklama yapılmıştır.

Açıklamada, Beşiktaş Kulübü’nün PFDK’ya dahi sevk edilmemesini sağlayan “objektif etkenin” ne olduğu sorulmakta ve dayanak olarak Beşiktaş-Galatasaray maçından alınan yayıncı kuruluşa ait aşağıdaki görüntü verilmektedir.

Görüleceği üzere, normal yayında ekranın sol üst köşesinde bulunan “dakika-skor” bu görüntüde bulunmamaktadır. Bazı dikkatli arkadaşlarımız “maçın başında geç gelen seyircilerin henüz yerlerine oturmamaları, maçın sonunda ise bazı seyircilerin stadı erken terk etmeleri sebepleriyle merdivenlerde doluluk olduğunu, bunu dışında böyle bir durumun yaşanmadığını” belirtmiş, bunu üzerine görüntünün hangi dakikaya ait olduğu tespit edilmeye çalışılmıştır.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün açıklamasındaki görüntü, Cenk Tosun’un henüz 1. dakika dolmadan kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda atağın başladığı ana aittir, yani maçın daha başındadır.

 

Maçın başında henüz yerine yerleşememiş seyirciler sebebiyle böyle bir durumun oluşacağının Fenerbahçeli yetkililerce bilinememesi bize pek doğal gelmemekte, özellikle dakika bulunmayan görüntünün verilmesi de maalesef bu düşüncemizi pekiştirmektedir.

Her ne kadar, Sn. Şekip Mosturoğlu açıklamasının sonunda TFF’den bir bilgilendirme istemiş olsa da biz Faik Tribünü olarak böyle bir duyuru ile cevap veriyoruz…

 

FAİK TRİBÜNÜ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.