Lig TV Yönetiminin Dikkatine

Futbolun coşkusunu ve takımdaşlık ruhunu birlikte yaşadığımız; futbol seyretme deneyimimizi 90 dakikanın ötesine taşıyan Beşiktaş sosyal medya taraftar hesaplarımızı kaybettik.

Müsabakalarda Beşiktaş’ın hakkının yendiğini düşündüğü pozisyonları gündeme getirmeye çalışan twitter hesapları, kaçak yayın yapan kahvehane muamelesi görerek şikayet üzerine kapatıldı. Telif hakkı konusundaki hassasiyetinize strateji olarak yanlış bulsak da saygı gösteririz, ama herhangi bir kar amacı gütmeyen, takımının mücadelesine 30sn. – 1dk’lık hakem videolarıyla destek olduğunu düşünen hesapların, hiçbir uyarı yapılmadan şikayet edilmesini ve askıya aldırılmasını, akla yatkın bulmamız mümkün değildir.

Yayın ihalesi ve yayın hakları için ödenecek tutar göz önüne alındığında; taraftarlarımızın konuşarak, tartışarak, beraber gülüp-ağlayarak; yani iletişime geçerek birbirleriyle ve Türkiye Ligi’yle olan bağlarını güçlendiren; daha çok insana futbol sevgisi ve seyir zevki aşılayan sosyal medya ortamında, böyle yaptırımlar uygulamanın sizin açınızdan da mantıklı olmadığının altını çizmek isteriz.

Bütün bunların üzerine; Lig TV’nin şikayetini geri almasına bağlı olan hesapların geri açılma işleminin; 12 numara adlı Fenerbahçe twitter ‘taraftar’ hesabı için hemen uygulanması, Beşiktaş taraftar hesapları için yapılan taleplerin ise umursanmaması da Beşiktaş taraftarında olaylara tarafsız bakmadığınız izlenimini uyandırmaktadır.

Sonuç olarak, herhangi bir telif ihlalinin bir daha yaşanmayacağı taahhütü ile; ilgili hesapların açılmasının sizin, Beşiktaş taraftarının ve kamuoyunda objektif olduğunuza inanmak isteyen insanların çıkarına olacağını düşünüyoruz. Bu konunun Beşiktaş taraftarı ile aranızda bir inatlaşmaya dönüşmemesini dileriz.

Kapatılan Beşiktaş taraftar twitter hesapları aşağıdadır:

@YuruGunese : @BjkBlog

@bjkigdir : @igdirbjk

@BesiktasOrdusu : @BJKOrdusu

@iykiBesiktasvar : @Besiktasiykivar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.