Kartalda Dev İsyan

Süper Lig ve Şampiyonlar Liginde yoluna kayıpsız devam eden Beşiktaş, futbolcuların kazan kaldırma tehlikesiyle karşı karşıya. Transfer döneminin son gününde teknik direktör Şenol Güneş’in bir türlü gözüne giremeyen yıldız malzemeci Süreyya Soner ile yollarını ayırıp, yerine İspanyanın Deportivo La Coruna takımından Jossimar Helguera Raul Pizzancon’u opsiyonlu olarak bir yıllığına kiralayan Beşiktaş’ta, yeni malzemecinin aldığı kararlar futbolcuları isyan ettirdi.

Pizzancon Kanunları

Pizzancon ilk iş olarak beyazları renkliler ile birlikte yıkamaya başladı. Bu durum futbolcular arasında büyük huzursuzluk yarattı. Kadrodan ismini vermek istemeyen bir oyuncu durumdan rahatsızlığını bu sözlerle dile getirdi:”Abi, eeeee, şey, biz, kaç senedir buradayım, eeeee, ilk defa böyle birşey görüyoruz. Eeeee. Bütün beyazlar bozuldu. Eeee. Dünyada nerede görülmüş, eeeee, renkliyle beyazın aynı anda makinaya atıldığı.”

deterjan2

Lavanta Kokusu

Önceki dönemde papatya özlü deterjanla yıkanan çamaşırlar, Pizzancon’un gelişiyle yerini lavantaya bıraktı. Lavantanın yeni cazibe merkezi olduğunu belirten uzmanlar, Pizzancon’un kararının son derece yerinde olduğunu düşünüyor. Ne varki futbolculardan bu duruma itiraz var. Lavanta kokusunun rakiplerinin kendilerine bakışını değiştirdiğini iddia eden futbolcular, “Saha içerisinde rakiplerimizin bize olan yaklaşımı değişti. Bunu ceza alanındaki yakın mücadelelerinden anlayabiliyoruz. İkili temaslar arttı.” şeklinde konuşuyorlar. 

Futbolcular Rahatsız

İddialar ile ilgili en önemli kanıt ise Benfica maçı sonu Talisca ile Salvio arasında yaşanılanlar. Konuyla ilgili basına açıklama yapmaktan kaçınan Talisca’nın, Salvio’nun maç sonundaki tavırlarından son derece rahatsız olduğu ve yakın çevresine “Kaç senedir tanıdığım adam. Bana bir kere bile yan gözle baktığını farketmedim. Maç sonu anlamadığım bir şekilde peşimden ayrılmadı. Sürekli “Ne zaman döneceksin buradan?”, “Akşam nerede kalıyorsunuz?” gibi sorular sordu. Çok güzel koktuğumu söyledi.” şeklinde dert yandığı belirlendi. 

talisca2

Trabzon Lobisi

Tüm bu olumsuzluklar yetmezmiş gibi, özellikle yeni gelen fubolcuların Pizzancon’un eski futbolculara ayrıcalık tanıması, hatta kaptan Tolga’nın formalarının hala papatya özlü deterjan ile yıkandığını iddia etmesi de kafaları karıştırdı. Baba tarafından aslen Trabzon Düzköy’lü olan Pizzancon ” Bu iddialar tamamen saçmalık. Tolga da bizim futbolcumuz, Aboubakar da. Tüm formalar lavanta ile yıkanıyor.” diye konuştu. 

 

Geri Dönmek İstiyorlar

Ancak bazı futbolcuların bu açıklamalardan tatmin olmadığı da biliniyor. Özellikle bu yaz İsmail Köybaşı karşılığında Fenerbahçe’den transfer edilen Gökhan Gönül ve Caner Erkin’in yakın çevrelerine rahatsızlıklarını bildirdiği ve Fenerbahçe’ye geri dönmek için nabız yoklamaya başladıkları öğrenildi. Bu iş için bazı Fenerbahçe’li basın mensuplarını devreye sokmaya çalışan oyuncuların her akşam sabaha karşı Ahmet Ercanlar’ı telefonla aradığı ve Aziz Yıldırım’ı ikna etmesini istedikleri kapalı kapılar ardında konuşuluyor. Bu transferin önündeki en büyük engel ise Fenerbahçe’nin dünyaca ünlü teknik direktörü Dick Advocaat. İsmail Köybaşı’dan son derece memnun olan kurt hoca, “Bu yetenekle, bunca yıl nasıl bir Avrupa devine transfer olmamış hayret. Eğer böyle devam ederse sene sonunda elimizde tutamayız. Hayatımda bu kadar zeki futbolcu görmedim. ” şeklinde konuştu.

ercanlar

Sular Durulmuyor

Yaşanan tüm bu olumsuzluklara karşın yönetimin sessizliği de kafaları karıştırıyor. Yaz boyu tüm yıldızlarını bir bir kaybeden, en önemli oyuncusunu rakibine bedelsiz kaptıran, stoper alamayan, Tolga’nın halen kalede olduğu, borcun 8.5milyar TL’ye yaklaştığı Beşiktaş’ta bu krizlere birde mangal ve deterjan krizinin eklenmesi taraftarı da çileden çıkardı. 

Kurulan bol alternatifli, henüz yenilgi görmeyen kadro, oynanan güzel futbol, takım içerisindeki üst düzey arkadaşlık, ve oyunculara gününde yapılan ödemeler bile bu önemli sorunları hasır altı edemiyor. 

Takım huzursuz, Hoca mutsuz, taraftar isyanda… Beşiktaş batıyor!!!

 

ErdalLama

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.